Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

13 Kasım 2020 Cuma 23:20:57

Coronavirüs Aşısında Büyük Tehlike: Kasıtlı Bilgi Kirliliği

Londra Hijyen Tıp Okulu araştırdı ve düşük gelirli, kadın ve beyazların coronavirüs aşısı olmaya daha soğuk baktıklarını ortaya çıkardı.

Londra Hijyen Tıp Okulu tarafından yapılan araştırmada coronavirüs aşısı hakkında internette bilgi kirliliğinin özellikle düşük sosyoekonomik düzeyde olan ülkelerde aşıya olan talebin düşük olmasına sebep olabileceği, sosyal ve ekonomik durumu düşük olan insanların aşı hakkında olumsuz düşüncelerle hareket etmesinden endişe edildiği belirtildi.

Kadınların, beyazların ve gelir durumu düşük olanların coronavirüs aşısını reddetme oranının çok daha fazla olduğunu gösteren Londra Londra Hijyen Tıp Okulu’nun yeni coronavirüs aşısı araştırması hükümetlerin ve de internet devlerinin harekete geçmesine neden olabilecek mi bilinmiyor.

Ancak asılsız bilgilerin engellenmesinin nasıl mümkün olabileceği, herhangi bir cezai yaptırımın uygulanıp uygulanmayacağı gibi konular henüz belirsizliğini korumayı sürdürüyor. Coronavirüs aşısı ile ilgili yeni gelişmeler çıktıkça olumsuz düşüncelerin azalması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı