Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

20 Kasım 2020 Cuma 02:37:09

Coronavirüs Belirtisi: Testis Ağrısı

Testisleriniz ağrıyorsa aman dikkat!

Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nden araştırmacılar, coronavirüs semptomlarının her hastada farklı olabileceğini bir kez daha gösterdiler. 2020 yılı yaz aylarında hastanenin üroloji bölümüne ‘testis ağrısı’ şikayetiyle başvuran bir hastaya sürekli olarak testislerde ağrıya neden olabilecek konularda test yapıldığını belirten araştırmacılar, “testis ağrısı olan 49 yaşındaki erkek hastaya üroloji bölümünde tüm testler yapıldı. Ancak tüm testler temizdi ve testislerde herhangi bir hasar yoktu. Testislere dokununca oluşan bir ağrı söz konusuydu” dediler.

Araştırmaları sürdüren doktorlar, bir süre sonra hastanın coronavirüs ile enfekte olan bir kişiyle temas ettiğini bildirdiler ve yapılan coronavirüs testi sonucunda pozitif sonuç çıktığını öğrendiler. Hemen ardından coronavirüs tedavisine başlanan adamın 2. gün testislerindeki ağrının geçtiği, antibiyotik tedavisinin de verildiği belirtildi. 24 gün boyunca tedavi alan adamın tamamen iyileşmesinin 3 hafta sürdüğü açıklandı.

Ancak CDC ve Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsünün belirtileri arasında testis ağrısını göstermiyor. Bazı uzmanlar bu durumun tesadüfi ortaya çıkmış olabileceğini belirtiyorlar.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı