Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

11 Kasım 2020 Çarşamba 23:51:00

Coronavirüs Tat Kaybı Nedir? Tat Kaybı Metalik Tat Mı?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ ve CDC, coronavirüs nedeniyle koku ve tat kaybı olabileceğini açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ ve Amerikan Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (CDC) tarafından yapılan açıklamalarda corona virüsünün herkeste çok farklı belirtiler ortaya çıkarabileceği ancak bazı belirtilerin ortaya çıkmasının daha fazla beklenen belirtiler olabileceği açıklaması yapılmıştı. Coronavirüs olan bazı kişiler en ufak belirti göstermezken bazı kimseler ise çok ağır belirtiler gösterip ölebiliyor.

Coronavirüs belirtileri arasında bazı kişilerde tat ve koku kaybı görülürken son dönemde psikolojik olarak bu durumdan çok fazla vatandaş etkilenmiş durumda. Tat kaybı durumunda kişinin az veya hiç tat alamayacağına işaret eden raporlar, bazı hastalarda metalik ağız tadının olduğunu ancak her tat kaybının veya metalik tat durumunun coronavirüs olduğunuza işaret etmediğini belirtiyor.

Kullandığınız ilaçlar, yediğiniz gıdalar ve daha birçok nedenle tat kaybı olabileceğine değinen uzmanlar, burun tıkanıklığı durumunda koku kaybının da olabileceğini ancak koku kaybı geçmezse coronavirüs testi uygulanmasının doğru olabileceğini açıkladılar.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı