Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

14 Kasım 2020 Cumartesi 01:08:25

Coronavirüs Test Kuyruğunun Basına Yansıması Sonrası Açıklama

Bugün basına yansıyan görüntülerle ilgili hastaneden açıklama yapıldı.

Bugün Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin önünde onlarca vatandaşın dip dibe coronavirüs testi için saatlerce sıra bekletildiği haberlerinin basına yansıması sonrasında hastaneden açıklama yapıldı. Sadece Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi değil birçok farklı hastanede benzer durum olduğu basına yansırken, coronavirüs test merkezlerinin olmaması, hastanelerin önünde uzun coronavirüs kuyruklarına sebep oluyor.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, konu hakkında yaptığı açıklamada “bugün 100 hasta aniden coronavirüs testi olmaya geldi ve geçici bir sıra oluştu” açıklamasında bulunurken, birçok vatandaş ise coronavirüs test kuyruklarına isyan etti.

Prof. Dr. Demirhan, konu hakkında şöyle dedi: “Bu alanda günlük 4 bin-5 bin arasında numune alınarak çalışılmakta ve ciddi bir sorun yaşanmamaktadır. Ancak bugün öğle saatlerinde, hastanemizde muayene olan hastalara ilave olarak havaalanından test talebiyle gelen yaklaşık 100 kişinin de aynı anda test için başvuru yapması neticesinde geçici bir yoğunluk yaşanmış ve sıra oluşmuştur. Kısa sürede talebe cevap verilerek yoğunluk giderilmiş ve alınan numunelerin testleri çalışılarak sonuçları kendilerine iletilmiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı