Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 16:31:35

DSÖ’den korkutan pandemi açıklaması! Göreceğimiz son pandemi bu değil!

Koronavirüs nedeniyle oluşan pandeminin gördüğümüz son pandemi olmayacağının altını çizen DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, olası salgınlara karşı hazırlık yapılması gerektiğinin önemine değindi.

Koronavirüs salgınının dünya genelinde pandemiye dönüşmesi sonucu milyonlarca ölüm meydana geldi. Milyonlarca insan işlerini kaybetti, birçok iş yeri online çalışma dönemine geçti. Geliştirilen aşıların dünya genelinde milyonlarca insanı etkileyen pandemiyi sonlandırması umut ediliyor. Koronavirüs pandemisi sona erse bile her şey bununla sona ermeyecek.

“Sağlık yatırımları lüks değildir”

Dünya Sağlık Bakanlığının (DSÖ) açıklamasına göre 2020 yılında dünyayı esir eden bu koronavirüs pandemisi, göreceğimiz son pandemi olmayacak. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bundan sonra da çeşitli pandemilerle karşılaşılacağına dair uyarılar yaptı. Bundan sonra salgınlarla yaşamaya alışılması gerektiğini kaydeden Ghebreyesus, sağlığa yapılacak yatırımların lüks olarak görülmemesi gerektiğini aktardı.

Aşıların sürü bağışıklığına yol açması umut ediliyor!

Yaşanacak başka küresel salgınlara hazırlıksız yakalanmamak için önceden çalışılması gerektiğini aktaran Ghebreyesus, “Ya başaracağız ya da yenileceğiz” dedi. Dünya genelinde bir pandemiye evrilen koronavirüs salgını yaklaşık 1 milyon 750 binden fazla can aldı. Pfizer-BioNtech, Sinovac, Moderna ve Sputnik V gibi birçok aşı üretildi. Aşıların zamanla sürü bağışıklığına yol açması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı