Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

22 Kasım 2020 Pazar 22:43:58

İstanbul Medipol Üniversitesi’nden PCR Testi Açıklaması

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Naci Karacaoğlan’dan coronavirüs test ücreti hakkında açıklama.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Naci Karacaoğlan, hastanede isteğe bağlı olarak vatandaşlar tarafından yaptırılan CORONAVİRÜS PCR TESTİ ücretinin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 250 lira üzerinde olduğu ile ilgili basında ortaya çıkan haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Coronavirüs testi için uygulanan ücret tarifesinin Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen rakamlar dahilinde yapıldığı, bu testlerin isteğe bağlı olarak gelen hastalara uygulandığı ve basındaki haberlerin doğru olmadığı açıklandı. Birçok vatandaş Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 250 liralık PCR testi ücretine rağmen özel hastanelerin 500 TL ve üzerinde ücretle test yaptığı şikayetinde bulunmuştu.

Bazı ünlü isimlerde coronavirüs testi için belirlenen rakamın çok daha üzerinde ödemeler yaptıklarından söz etmiş ve denetimlerin arttırılması çağrısında bulunmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı