İşte Çin aşısının koruma süresi!

CDC'den (Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Wang Huaqing, araştırma sonuçlarına göre Çin menşeili Covid-19 aşılarının koruyuculuk süresinin 6 aydan fazla olduğu bilgisini paylaştı.

İşte Çin aşısının koruma süresi!
CDC'den (Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Wang Huaqing, araştırma sonuçlarına göre Çin menşeili Covid-19 aşılarının koruyuculuk süresinin 6 aydan fazla olduğu bilgisini paylaştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisine karşı aşılama uygulamaları sürerken, Türkiye'nin de kullanmakta olduğu Çin aşısının koruma süresine dair açıklama yapıldı. "Çin aşısının koruma süresi ne kadar?" sorusunun cevabı Çinli uzmanlardan geldi.


Koruma süresi 6 ayın üzerinde


Çin'in başkenti Pekin'de tertiplenen basın toplantısında açıklama yapan CDC'de (Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı olarak görev yapan Wang Huaqing, Çin genelinde 100 milyonun üzerinde doz koronavirüs aşısının uygulandığını kaydederek, Covid-19 aşılarının koruyuculuk süresinin 6 ayın üzerinde olduğu bilgisini paylaştı.


Çin'de Covid-19 vakaları


Diğer taraftan Çinli Sinopharm Firması'nın Başkan Yardımcılığını yapan Zhang Yuntao, Sinopharm şirketi tarafından çok daha güçlü bir Covid-19 aşısı geliştirildiğini ve bu aşının klinik araştırmalarının Çin dışında yapılacağını ifade etti.NHC (Çin Ulusal Sağlık Komisyonu) tarafından yapılan bilgilendirmede isze, son 1 tam günde Çin genelinde 8 yeni Covid-19 vakası saptandığı, vakaların tamamının yurt dışından Çin'e geldiği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER