Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

30 Aralık 2020 Çarşamba 14:48:18

Koronavirüsün erken belirtilerine dikkat! Mide bulantısı ve ishalle beraber geliyor!

ABD’nin ünlü sağlık merkezlerinden Mayo Clinic’te yapılan bir araştırmaya göre bazı koronavirüs vakalarının erken aşamalarında kusma ve ishal vakalarının görüldüğü ortaya çıkarıldı.

Koronavirüsün yaygın belirtilerinin yüksek ateş, boğazda kuruluk hissi, halsizlik, baş ağrısı ve burunda sürekli hisedilen yıkanmışlık hissi olduğu belirtiliyor. Bu belirtileri gösteren kişilerin bir an önce doktora başvurması ve her ihtimale karşı kendisini izole etmesi isteniyor.

Kusma ve ishal koronavirüsün erken belirtisi olabilir!

ABD’de yürütülen bir araştırma çok sık görülmese de zaman zaman hissedilen mide bulantılarının da koronavirüsün erken belirtilerinden biri olabileceğini ortaya çıkardı. Mayo Clinic’te çalışan uzmanlar nefes güçlüğünüden daha önce ortaya çıkacak mide bulantısına dikkat edilmesi gerektiği hususunda uyarı yaptı. Her mide bulantısının koronavirüsle ilişkili olamayacağının altını çizen uzmanlar bazı enfeksiyonların ve gıda zehirlenmesinin buna yol açabileceğini bildiriyor.

Sadece mide bulantısı varsa koronavirüs olmayabilir!

Yaygın bir belirti olmasa da mide bulantısının bazı kooronavirüs vakalarında görüldüğünü kaydeden Mayo Clinic bu vakalarda kusmaya ishalin de eşlik ettiğini bildirdi. Klinikten yapılan açıklamaya göre bu kusma ve ishal semptomları, koronavirüsün en yaygın belirtileri olan yüksek ateş ve nefes güçlüğünden önce görülüyor. Mide bulantısı ve ishal vakalarından şikayet eden kişilerin muhtemel hastaymış gibi önlem alması ve doktora başvurması isteniyor. Sadece mide bulantısının görüldüğü durumlarda ise koronavirüse yakalanmış olma olasılığının düşük olduğu belirtiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı