Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Kasım 2020 Salı 09:48:16

Parmakla Gösterilecek Hükümet: Belçika Hükümeti! Coronavirüs Aşısı Ücretsiz Olacak!

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, ülkesinde isteyen herkese yetecek kadar coronavirüs aşısı olacağını ve herkesin ücretsiz aşı olabilecek olduğunu açıkladı.

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, ülkesinde en az %70 oranında nüfusun coronavirüs aşısı olması yönüne planları olduğunu ve bu planlar dahilinde ülkesinin coronavirüs aşısı olmak isteyen herkese aşıyı tamamen ücretsiz olarak sunacak olduğunu açıkladı. Bazı ülkeler aşıyı ücretli olarak sunmaya başlayacak olsa da Belçika hükümetinin bu kararının ‘parmakla gösterilecek karar’ olduğu belirtiliyor.

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, ülkesinde herkesin aşıya ulaşabilecek olduğunu, 11 milyon nüfusa fazlasıyla yetecek farklı firmalardan aşılar aldıklarını ve bunların hazır olduğunu belirterek, aşının hiçbir şekilde zorunlu olmayacağını ve sadece isteyen insanlara vurulacak olduğunu açıkladı. Belçika hükümetinin kararı uluslararası basında ilgi gördü.

Türkiye’nin henüz aşı anlaşması yapmadığı bilinirken, AK Parti hükümetinin vatandaşlara aşıyı ücretli ya da ücretsiz olarak sunup sunmayacağı bilinmiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı