Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

28 Aralık 2020 Pazartesi 13:21:41

Profesörden “hain” çıkışı! Ön cephede savaşıyoruz, onlar parti yapıyor!

Tüm dünyada olduğu gibi koronavirüs vakaları Türkiye’de de endişelere yol açıyor. Ancak bu korku bazı insanlara işlememiş durumda. Salgına rağmen maske takmamakta ısrar eden ya da kalabalık mekanlardaki eğlencelere akın eden binlerce insan bulunuyor. Bu aldırmazlık seviyesinin şaşırtıcı olduğunu kaydeden Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yılmaz, kurallara uymayıp partiye katılanların vatan haini olduğunu öne sürdü.

“Bu hainliktir başka bir şey değil”

Sağlıkçıların ön cephelerde salgına karşı mücadele verirken bazı insanların kuralları delmesinin” hainlik” olduğunu kaydeden Yılmaz isyan etti. Kendileri canhıraş bir şekilde ölümle burun buruna mücadele verirken ve her gün bir savaş kazanırken öte yandan kalabalık partilere katılanların olduğunu aktardı. Zaman zaman personellerin yoğun bakım ünitesinde 24 saat boyunca çalıştığını dile getiren Yılmaz, saat fark etmeksizin mücadelenin sürdüğünü kaydetti.

“Yorgunluktan omuzlarımız çöktü”

Dayanıklı sağlık çalışanları sayesinde Türk sağlık sisteminin ayakta kaldığını vurgulayan Yılmaz, tüm ülkenin onlara borçlu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, cenazeye katılıp koronavirüs kapan ve durumu kritik olan 20 yaşında bir hastaları olduğunu da sözlerine ekledi. Kendisi de dahil tüm çalışma arkadaşlarının yorgunluktan omuzlarının çöktüğünü aktaran Yılmaz; asker uğurlamaları, cenaze törenleri ve toplu eğlencelerin büyük risk taşıdığını kaydetti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı