Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

16 Kasım 2020 Pazartesi 12:44:27

Sakın Renkli Maske Kullanmayın! Maskeyi İnternetten Alanlar Dikkat!

9. Bölge Eskişehir – Bilecik Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış, vatandaşları uyardı ve asla renkli maske kullanmamaları önerisinde bulundu.

9. Bölge Eskişehir – Bilecik Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış, vatandaşların coronavirüs nedeniyle günde en az 2-3 saat boyunca yüzlerinde maske ile gezmek zorunda kaldıklarını ve maske kullanımının insanları sadece corona virüsünden değil, aynı zamanda yüksek para cezasından da koruyacak olduğu açıklamasında bulundu.

Maske kullanımı konusunda vatandaşların internetten aldıkları maskelerin yeterli kalitede olmayabilecek olduğuna dikkat çeken Kamış, “vatandaşlar maskeyi internetten değil eczaneden satın alsın. Maske kalitesi son derece önemli ve kalitesiz maske ileride solunum yolu ile ilgili problemlere yol açabilir” açıklamasında bulundu.

Vatandaşların, coronavirüs gibi salgınlardan korunmak için renkli maskeleri tercih etmemesi önerisinde bulunan Kamış, bunun yerine normal renklerde olan maskeleri tercih etmelerinin kendileri tarafından önerildiğini belirtti. Maske kullanımı son dönemde dahil olmak üzere uzun süredir ücretsiz olmadığı için birçok vatandaş tek kullanım maskeleri en az 2 gün kullandıklarını belirtiyorlar.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı