Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Evde Basit Yöntemlerle Siyah Nokta Temizlemek!

Siyah nokta temizleme yöntemleri neler? Siyah nokta temizlemek için evde basit maske tarifleri!

maxresdefault

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz geliyor. Yaza hazırlıklar şimdiden başladı. Kilo vermek, selülitleri sıkılaştırmak, pürüzsüz temiz bir cilt için yüz bakımı, saçlara canlılık, tırnak bakımları, el ve ayak yumuşatma.. Ancak biri var ki aslında kurtulmak çok basit ama hangi yöntem en iş yarar? Toplanın söylüyoruz.

Siyah noktalar zaman zaman çoğalarak göze batabiliyor. Siyah noktaları temizlemek sadece görüntü için değil, temiz ve hijyenik bir cildin nefes alması içinde önemli. Bu nedenle siyah nokta temizleme yöntemlerini evde kendiniz basitçe denemelisiniz.

Peki o yöntemler neler? Siyah noktalar nasıl temizlenir?

Siyah nokta temizlemek için evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler mevcut. Şimdi onları size anlatacağız ve kendinize en yakın gelen yöntem hangisi ise işe koyulabilirsiniz.

BUHAR

Bir tencerede kaynattığınız suyu alın ve yüzünüzü eğerek 3 dakika tencereden gelen buhara tutun. Eğer yanma hissederseniz tabi ki geri çekilin.

BAL 

Evde yağacağınız basit bir Peeling ile oldukça etkili bir yöntem elde edebilirsiniz. Bal ve şekeri karıştırarak siyah noktalı cilt yüzeyine sürün. Bir süre bekledikten sonra yıkayın.

Bal ile ilgili bir başka tarif de bal ve limon suyu karşımı. Benmari şekilde ısıtılan bala bir kaç damla limon suyu ekleyin. Aynı şekilde karışımı yüzünüze sürün ve 5 dakika sonra yıkayın.

Bal ile 3. karışım ise bal ve süt karışımı. Ilık sütü bal ile karıştırın ve yüzünüze sürün. 5-10 dakika sonra yıkayın.

Son karışım ise bal ve tarçın karışımı. Bu karışımı da 1 saat yüzünüzde bekledikten sonra yıkayın.

Bu yöntemlerden birini hafta da bir uygulayarak siyah noktalardan kurtulun.

YUMURTA 

Yumurta akını bir kaseye alın ve iyice çırpın. Siyah noktalı cildinize uygulayın. Daha sonra kağıt bir havluyu üzerine kapatın. Kağıt havlu kuruduktan sonra yeniden yumurta akı çırpasını sürün. Bir süre bekleyin. Kuruduktan sonra maskeyi çıkarın.

LİMON

Limon suyu ve karbonat karışımını siyah noktalı yere uygulayın. 2-3 dakika bekledikten sonra yıkayın.