Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

14 Kasım 2020 Cumartesi 19:12:44

Tevfik Özlü: Tedbirleri Hazırladık!

Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, coronavirüs için gerekli tedbirleri kamu yönetimine teslim ettiklerini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, coronavirüs vaka sayısındaki hızlı artışın devam ettiğini ve bu artışa karşı kamu yönetimi ile kendi hazırladıkları önerileri paylaştıklarını ve duruma göre alınması gereken önlemlerin hazır olduğunu ve olası durumlara karşı gereken hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Coronavirüs vaka sayısının arttığı bu dönemde ağır hasta sayısının arttığını ve yoğun bakım doluluk oranlarının da artışta olduğunu açıklayan Özlü, “coronavirüs ağır hasta sayısı ve yoğun bakım doluluk oranlarının artışı karşısında biz gerekli basamakları oluşturduk ve bunlar artık kamu yönetiminin elindedir” dedi.

Vatandaş Yasak İstiyor

Çok sayıda vatandaş sokağa çıkma yasaklarının Avrupa’da olduğu gibi getirilmesini isterken, bazı vatandaşlar ise daha sıkı tedbirler alınmasını öneriyor. Fransa, sokağa çıkma yasakları getirdikten sonra vaka sayılarında büyük düşüş görmüştü.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı