Sağlıkçılara 4 Ay Ek Ödeme Müjdesi!

Karar çıktı! Sağlık çalışanlarına 4 ay ek ödeme yapılacak!

Gündem 08.05.2021 - 13:40 08.05.2021 - 13:40 Ece Sahan

Sağlık çalışanlarıma ek ödeme müjdesi geldi. 4 ay boyunca tüm sağlıkçılara ek ödeme yapılacak! Karar Resmi Gazete'de yayınlandı.

Koronavirüs pandemisinde en çok etkilenen meslek grubu olan sağlıkçılara destek paketi açıklandı. Sağlık çalışanlarına destek için 4 ay boyunca ek ödeme yapılacak! Karar, Resmi Gazete'de yayınlandı.

Koronavirüs pandemisinde kendi canlarını tehlikeye atarak en önde mücadele evren sağlıkçılara ek ödeme müjdesi geldi. Türkiye'de hem koronavirüs hemde sıklıkla saldırıya uğrayrak zor şartlarda meslekelrini yapmaya ve hayat kurtarmaya çalışan sağlıkçılara ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı.

Sağlıkçıları maddi yönden rahatlatmak için ek ödeme kararı çıktı!

Resmi Gazete'de yayınlanan "Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" kararına geçici maddeler eklendi.

Yeni düzenlemeye göre 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren 4 ay süreyle yer ve veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilecek. Ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını ise geçemeyecek!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@