Sahibinden sitesinin siber saldırıya uğradığı belirtildi. KVKK'nın açıklamasıyla beraber kaç bin kullanıcının hangi verileri sızdırıldı ortaya çıktı. Sahibinden sitesinde üyeliği olanlar dikkat...

Sahibinden sitesinde veri ihlali gerçekleştiği öğrenildi. Siber saldırı sonrasında pek çok kullanıcının verileri tehlikeye girdi. KVKK'nın açıklaması sonrasında siber saldırıyla ilgili detaylara yer verildi.

Siber Saldırı 27 Mart'ta Oldu!

Söz konusu siber saldırının 27 Mart 2023 tarihinde gerçekleştiği ifade edildi. O tarihten bu yana saklı kalan saldırıda toplam 71.422 kişinin verileri sızdırıldı. Kullanıcı sayısında henüz netlik kazanmasa da tahminler bu şekilde. 

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Hangi Bilgiler Ele Geçirildi?

Sahibinden sitesinde ele geçirilen veriler paylaşıldı:
kullanıcı ID, kullanıcı adı, soyadı, mağaza adı, telefon numarası, e-posta adresi, hesap kayıt tarihi, konum, kullanıcı tipi, mağaza numarası, paket kategorisi, paket statüsü, paket periyodu, mağaza ürün türü, kayıt periyodu, açılış tarihi, mağaza taahhüt başlangıç tarihi  verilerinin siber saldırı sonrasında ele geçirildiği belirtiliyor. Konuyla ilgili güncel bir gelişme yaşandığı vakit sizlerle paylaşacağız.