Prof. DR.

Sigortasız Ev Hanımlarına Devletten Maaş Müjdesi! E-Devlet'ten Başvurular Başladı Sigortasız Ev Hanımlarına Devletten Maaş Müjdesi! E-Devlet'ten Başvurular Başladı
Prof. DR. Ahmet Cemal Saydam tarafından " Hafta Sonu ve Gelecek hafta için çok ciddi uyarımdır. 29 Kasım pazar gününden itibaren Sahra çölünden çok yoğun toz çıkışı beklenmekte. Toz ve bulutlu hava pazar günü Trakya, marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de etkili olacak" sözleri çok kısa sürede rekorlar kırdı. Tüm vatandaşları korkutan bu açıklamalar Ahmet Cemal Saydam'a mı ait ve gerçekten Sahra çölünden toz çıkışı olacak mı sorularını işin uzmanına sorduk.

Ahmet Cemal Saydam gerçekten böyle bir açıklama yaptı mı?

Facebook üzerinden Ahmet cemal Saydam böyle bir açıklama yaptı. Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ'de öğretim görevliliği yapan Ahmet Cemal Saydam, Facebook hesabı üzerinden böyle bir paylaşımda bulundu. Ahmet Cemal Saydam'ın yazıkları şu şekilde;Ahmet Cemal Saydam'ın bu yaptığı açıklama ve pencereyi dahi 29 Kasım 2020 pazar günü açmayın, alışverişe çıkmayın ve dışarıya adım atmayın açıklaması sonrası vatandaşlar oldukça panik yaşadı. Biz de işin uzmanına bu konuyu sorduk.

Sahra Çölünden toz çıkışı olacak mı?

29 Kasım 2020 pazar günü Sahra çölünden toz çıkışı olur mu olmaz mı bilinmez bu işin uzmanı değilim diyen Bilim Kurulu üyesine ola ki böyle bir şey çıktı virüsü etkiler mi diye sorduk.

Virüsten korkmayan halk tozdan korkar mı?

Bilim Kurulu üyesi, bu halk virüsten korkmuyor tozdan mı korkacak diyerek iğneleyici bir açıklama yapıyor. Toz çölüyle virüs yayılmaz, bu Sokağa Çıkmayı bir gün de olsa azaltacak bir açıklama. Bu açıklamaya kadar biz her gün "Lütfen mecbur olmadıkça Sokağa çıkmayın" diyoruz. Bizim sözümüze inanmayan halk, bir toz çölüyle mi dışarı çıkmayacak. Böyle vatandaşlara korku salmanın bir manası yok dedi.

Nefes almak zorlanacağız kısmı yalan!

Bilim kurulu üyesi, ortalıkta dönen bir yalan da çöl tozu gelecekmiş , göz gözü görmeyecekmiş ve nefes bile almayacakmışız. Bu tamamen bir yalan. Profosörün de böyle bir açıklaması yok ben de okudum diyerek korkulacak bir şey olmayacağını duyurdu.