Sahte Coronavirüs Aşıları Nasıl Anlaşılır? Pfizer'den Açıklama!

Pfizer açıkladı! Sahte aşılar piyasada! Peki sahte aşılar nasıl anlaşılır?

Sağlık 22.04.2021 - 15:42 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Wall Street Journal gazetesi sahte koronavirüs aşılarının piyasaya yayıldığını açıkladı. ABD'nin ünlü gazetesinde yazana göre ele geçirilen corona virüsü aşılarında kırışıklık önleyici ilaç karışımı olduğunu öğrenildi. 

Wall Street Journal ayrıca ABD ve Meksika’da sahte koronavirüs aşısı satışı yapan internet sitelerinin tespit edildiğini kapatıldığını duyurdu.  

ABD'li Wall Street Journal gazetesi, Pfizer’ın pek çok ülkede sahte aşısı olduğunu yazdı. BioNTech ile Covid19 aşısı geliştiren Pfizer’ın Meksika ve Polonya’da sahte aşıları ele geçirildi. Pfizer yetkilileri olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Olayda Meksika’da ele geçirilen aşı şişelerinde yanlış marka ve işaretleme olduğu öğrenildi. 

Meksika Nuevo Leon eyaleti sağlık bakanı Dr. Manuel de la O konuyla ilgili olarak 6 kişinin gözaltına alındığını açıklarken, sahte aşıların tek bir dozunun 1000 dolardan satıldığını söyledi. Bakan bu sahte aşıların insanlara fiziksel olarak zarar vermediğini düşündüğünü söyledi ve "İnsanlara saf su enjekte etmişler" dedi. 

Polonya’da ise aşıların içined yaşlanmayı engelleyici kırışıklık önleyici bulunduğu öğrenildi. Polonya'da henüz kimsenin sahte aşı olmadığı da belirtildi. Bir adamın evinde ele geçirilen aşıların içinde cilt bakım ürünlerinde kullanılan hyalüronik asit kullanıldığı öğrenildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@