Bir zamanlar çocukların, gençlerin hayalini süsleyen doktorluk, öğretmenlik, avukatlık gibi mesleklerin yerini artık "bekçilik" aldı. Evet yanlış olkumadınız...

Yeni Türkiye'de artık bekçiler Eski Türkiye'nin en saygın meslek erbabı olan öğretmenlerden ve hatta doktorlardan bile daha fazla değer ve saygı görmeye başladılar.

Mesela, Haziran ayı enflasyon oranlarının açıklanması sonrası memur maaşlarına gelen yüzde 40 zam oranı ille en düşük bekçi maaşı 10 bin 293 TL olması ile bekçilerin doktor ve öğretmenlerden daha değerli oldukları da yine görülmüş oldu.

Öğretmen il içi - iller arası tayin - atama takvimi 2022 | Öğretmenlerin il içi yer değiştirme ve iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman? MEB tarihleri duyurdu - Son Dakika Haberleri Milliyet

Bekçi maaşlarına ilişkin net detaylar henüz belli olmasa da en düşük rakamın 10 bin 293 TL olduğu konuşulurken buna karşılık öğretmenlere reva görülen rakam 8.576 lira, doktorlara ise 9.325 lira oldu.

Dolayısı ile Türkiye'de artık çocukların ve gençlerin hayali de artık doktorluk ya da öğretmenlik yerine "bekçilik" oldu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Doktor da hasta da korunacak - Yeni Şafak

Bu arada açıklanacak yeni veriler sonrasında ise bekçilerin ilkokul, lise ve üniversite mezuniyetlerine göre ne kadar maaş alacakları öğrenilecek.

Yani uygulanacak yeni maaşlar şöyle olunca çocukların hayali de değişti;
İşçi 5.500 tl.
Öğretmen 8.576 tl.
Doktor 9.325 tl.
Bekçi 10.293 tl.
Bekçilik sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 2022/1. Dönem bekçi alımı sınav giriş belgesi sorgulama ekranı - Son Dakika Haberler
GÜNCEL BEKÇİ MAAŞI 2022: İlkokul - lise - üniversite zamlı bekçi maaşları ne kadar oldu, kaç TL? -