Devletin kasasından parası ödenen 2 milyon dolarlık X-ray ortaya çıktı ama teslim alınmaması "bu şanslı ticaret insanı kim?" dedirtti.

Geçen aylarda Ticaret Bakanlığı'na bağlı Gümrük Muhafaza Müdürlüğünde yapılan denetimler sonucunda parası ödenen ancak teslim alınmayan X-ray cihazları olduğu Serpil Yılmaz haberi ile ortaya çıktı.

İddiaya göre devletin kasasından 2 milyon dolar çıkarken teslim alınmayan X-ray için Serpil Yılmaz, bugünkü “Parası Ödenen X-Ray Nerede?” başlıklı yazısını hazırladı.

Devletin kasasından 2 milyon dolar ödenip halen Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne teslim edilmeyen X-ray cihazları merak uyandırdı.

Serpil Yılmaz, yaşanılan ticareti şöyle anlattı;

“Geçtiğimiz aylarda Ticaret Bakanlığı'na bağlı Gümrük Muhafaza Müdürlüğünde yapılan denetimler sonucu, parası ödenen ancak teslim alınmayan X-ray cihazları olduğu saptanıyor. İddiaya göre devletin kasasından 2 milyon dolar çıkmış, cihazlar ortada yok. Kamu kurumlarının açtığı X-ray cihazları ve güvenlik sistemleri ihalelerinden en çok iş alan şirketlerden Arempa Uluslararası inşaat Elektronik ve Sanayi, gümrüklerde soruşturma konusu ihalenin de yüklenicisi...”

Bu arada Üsküdar Kısıklı adresi ile dikkat çeken Arempa Uluslararası İnşaat Elektronik ve Sanayi ile ilgili sahibi, genel müdürü, yönetim kurulu başkanı ile ilgili herhangi bir bilgiye erişilemezken internet ortamında 2018 yılına ait bir ihale sonucu dikkat çekici oluyor ki zira uzun yıllardır devlet ihalelerinden iş aldığı sonucu ortaya çıkıyor.

İhale Adı: Devlet Malzeme Ofisi Gaziantep Bölge Müdürlüğü Tarafından Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı İdari İşler Müdürlüğü İhtiyacı

İhale Sonucu
Arempa Uluslararası İnşaat, Elektronik San. Tic. A. Ş. - 12.03.2018

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

https://www.dmo.gov.tr/Ihale/Detay/502