Son yıllarda yaşanan olayları daha önceden haber verdiği iddia edilen ve adı diziye çıkan Simpsons dizisini izleyenlere para dağıtılıyor. 1989 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve hala devam eden dizinin bölümlerini izleyen ve analiz yapanlara binlerce lira ödenecek. Dizi bugüne kadar 11 Eylül saldırıları, Donald Trump'ın ABD Başkanı seçilmesi, koronavirüs salgını, Beyrut patlaması gibi olayları önceden tahmin etmişti. Bu kez de birçok kişi için gelir kapısı olmaya hazırlanan dizi izleyenleri ihya edecek gibi görünüyor.

İngiltere’de yayınlanan bir iş ilanı sosyal medyanın gündemine oturdu. Bir firma yayınladığı ilanda yaşanan olayları önceden haber vermesi nedeniyle adı kahine çıkan The Simpsons dizisini izleyecek ve analiz edecek bir kişi arıyor. Geleceği gördüğü iddia edilen diziyi mercek altına almak isteyen firma 8 hafta içerisinde dizinin tüm bölümlerini inceleyen ve analiz yapan 1 kişiye 5000 sterlin yani 63 bin TL ödeyecek. The simpsons 1989 yılından bu yana yayınlanıyor. 32 yıldır ekranda olan dizi neredeyse 750’den fazla bölümle izleyici karşısına çıktı. Son dönemlerde birçok olayı önceden gördüğü iddiasıyla da popüler olan dizi şimdi de gelir kapısı haline dönüşüyor.

saka-degil-gercek-tek-biz-dizi-izleyerek-63-bin-tl-kazanabilirsiniz-bu-diziyi-izleyene-binlerce-1

KORONAVİRÜS SALGININI DA DOĞRU BİLMİŞTİ

The Simpsons dizisi bugüne kadar birçok olayı önceden konu almıştı. 11 Eylül saldırıları, Donald Trump'ın ABD Başkanı seçilmesi, Beyrut patlaması, koronavirüs salgını bunlardan sadece birkaç tanesi. İngiltere'deki yakıt krizi de dizinin konularından biri olmuştu. Sevilen dizi Şimdi de gelir kapısı olmaya hazırlanıyor.

saka-degil-gercek-tek-biz-dizi-izleyerek-63-bin-tl-kazanabilirsiniz-bu-diziyi-izleyene-binlerce-2

63 BİN LİRA ÖDENECEK

Bir şirket sosyal medya üzerinden verdiği ilanla The Simpsons dizisinin tüm bölümlerini inceleyen ve analiz eden kişilere 5000 sterlin yani 63 bin Türk Lirası ödeyeceklerini duyurdu. Firma adına açıklama yapan bir sözcü, bu iş ilanını neden verdiklerini de anlattı. Dizinin önemli olayları önceden bildiğini söyleyen sözcü, kendi sektörlerinde de geleceğin kendileri için neler sakladığını tahmin etmek istediklerini dile getirdi. Özellikle 2022 yılının neler getireceğini merak ettiklerini belirten sözcü, yeni yıl gelmeden her bölümü analiz etmenin zor olduğunu bu nedenle bunu yapacak birini aradıklarını ifade etti. Firma sözcüsü, işe alacakları kişinin dizide göze batan her olayı ve grçekleşme olasılığını değerlendirmeye yardımcı olmaktan sorumlu olacağını ifade etti.

saka-degil-gercek-tek-biz-dizi-izleyerek-63-bin-tl-kazanabilirsiniz-bu-diziyi-izleyene-binlerce-3

KEHANETLERİ GÜNDEM YARATMIŞTI

Önceden küresel olayları gören The Simpsons dizisi aynı zamanda son yılların en önemli skandalına da önceden bilmişti. Teksaslı cumhuriyetçi Senatör TED Cruz için istifa seslerinin yükselmesine neden olan ve skandal olarak ifade edilen Meksika seyahati de dizide 30 yıl önce tahmin edilmişti. Senatör, ülkede yaşanan çifte felakete duyarsız kalmakla suçlanıyor ve ülkesinde istifaya çağırılıyor. Tabii ki The Simpsons dizisinin tek tahmini bu da değil. Donald Trump'ın Amerika başkanı seçilmesi, Beyrut'ta yaşanan patlama, İkiz kulelere yapılan saldırılar, koronavirüs salgını, İngiltere'de yaşanan yakıt krizi ve daha nicesi dizide karşımıza çıkmıştı.