İzmir Barosuna bağlı bazı avukatlar, suça karışan ve sınır dışı edilmek istenen Afganları taşıyan otobüsün önünü kesti.

İzmir'de Afganları taşıyan otobüsün önünü kesen avukatlar, sınır dışı edilmelerine tepki gösterirken HDP'li isimler de görüldü.

Aykırı gazetesinin haberine göre İzmir Barosuna bağlı bazı avukatlar, suça karışan ve sınır dışı edilmek için Harmandalı Geri Gönderme Merkezi'nden havalimanına gönderilen 226 Afgan kaçağın otobüslerinin önünü kesmek istedi.

Türkiye Bu Haberi Konuşuyor: "İcradan Satılık Ülke" Türkiye Bu Haberi Konuşuyor: "İcradan Satılık Ülke"

Konuyla ilgili açıklama yapan HDP ve İzmir Barosu kaçaklarına gönderilmesine tepki gösterirken yaşanılanlara ise anlam verilemedi.

Yasa dışı yollarla Türkiye'ye giren ve suça karışan Afganların sınır dışı işlemleri devam ederken İzmir'in Çiğli ilçesinde de 226 Afgan kaçağın sınır dışı işlemleri sırasında olaylar yaşandığı öğrenildi.

İzmir Barosu'na kayıtlı avukatlar araçlarda müvekkillerinin olduğunu ileri sürerek kaçakları taşıyan otobüslerin önünü kesti ve gitmelerine izin vermek istemeyen avukatlar, kaçakların sınır dışı edilmesine tepki gösterdiler.

HDP'li milletvekillerinde gittiği geri gönderme merkezindeki avukatlar, sınır dışı edilen Afganlarla görüştürülmediklerini iddia ederek duruma tepki gösterdiler.