Türkiye'de Sedat Peker ifşaları ile başlayıp SADAT ile derinleşen "sivil silahlanma" ve mafya düzeni ardından gelen bir haber dikkat çekti. Kiralık katil sitesi açıldı...

Kiralık katil arayanlar için kurulduğu belirtilen, kiralık katil fiyatlarının dahi bulunduğu internet sitesini görenler Türkiye'de son dönem yaşanan ifşaları ve dolayısı ile yapılan "çete düzenini" getirdi.

"Kiralık Katil" Hizmet sitesini değerlendiren uzmanlar ise dolandırıcılık yapmak için kurulmuş bir siteye benzediğini, eğer gerçekse hepimizin endişelenmesi gerektiğini söyleyerek olayın vahametine dikkat çektiler.

Türkiye'de kiralık katil hizmeti verdiğini iddia eden bir internet sitesi açık açık reklamının yapılması ile de ayrıca dikkat çekerken internet sitesinde yer alan şu açıklama ise ayrıca şaşkınlık uyandırdı;

"Kiralık Tetikçi hizmeti alırken en önemli şey GİZLİLİK ve ANONİM olmaktır. Kimliğinizin adresinizin telefonunuzun vb. bilgilerinizin kimse tarafından bilinmemesi gerekmektedir. Sadece bu şekilde sorunsuz olarak kiralık tetikçi hizmeti almanız gerekmektedir. Aksi takdirde deşifre olup azmettirici olmaktan yüksek hapis cezası alabilirsiniz. Düşmanınızdan kurtulmak isterken tam tersi durumlarla karşılaşmanız olasıdır."

Oda TV'nin olayın tehlikesini gündeme taşıdığı haberde yer alan internet istesine yapılacak işe göre fiyatlandırma da şöyle hazırlanmış;

İnternetten kiralık katil siparişi!

-Öldürme: 30 bin dolar
-Yaralama-Sakat bırakma: 20 bin dolar
-Kaçırma- Alıkoyma:  10 bin dolar
-Kundaklama: 9 bin dolar

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!

Sitede sadece insan öldürmedikleri kara para aklama gibi suçları da işledikleri açık olarak anlatılırken iletişime geçmek isteyenler için bir e-posta adresi veriliyor.

Yaptıklarının açık olarak suç olduğunu ifade eden Güvenlik Danışmanı Feramuz Erdin ise siteyle ilgili olarak şunları söylüyor;

Kiralık Katiller | Kiralık Katil | Gerçek Kiralık Katiller | Deep Web Katilleri

"İlk başta okuduğunuzda  her türlü organize suç hizmetinin verildiği bir siteyle karşı karşıya olduğunuzu görüyorsunuz. İnternetin herkesin giremediği dark web kısmında bir takım suçların işlendiğini biliyoruz ama herkesin ulaşabileceği böyle bir siteye açıkçası ilk kez şahit oluyoruz.
Siteyi dikkatlice okuyunca yapılacak işlemlerde gizliliğin ön planda tutulacağı söyleniyor.
Burada işlenmesi taahhüt edilen suçların tamamı ağır cezalık suçlar. Hepsi hakkında ciddi tahkikatlar yapılır. Faillerin kendini uzun süre gizlemesi pek mümkün olmaz.

Yapılacak iş ve işlemler  biraz kalbi kırık veya öfkeli insanların ilgisini çekebilecek nitelikte gibi görünüyor? Ben bu sitenin dolandırıcılık amacıyla açıldığını düşünüyorum. Umarım da öyledir? Çünkü site içeriği gerçekten çok ürkütücü. Eğer küresel çapta hareket eden böyle bir örgüt varsa gerçekten herkes ürkmelidir. Ama ben yine de bunun bir dolandırıcılık teşebbüsü olduğunu düşünüyorum:

1. Müşteri profili daha çok kalbi kırık ve öfkeli kadınları hedef almış gibi duruyor
2. Mutlak gizlilik şartı parayı göndereni olduğu kadar paranın gittiği kişiyi de koruyor.
3. Kimse kolay kolay polise gidip de 'ben kiralık katil sitesine para kaptırdım' diye şikayette bulunamaz.
4. Kolluk güçlerinin bu tip kişileri tespit etmek için bu siteyi açmış olması tezi de ihtimal dışıdır.

Kolluk suça azmettiremez, çünkü bu suçtur.
Umarım Siber Suçlar en kısa sürede bu olayı aydınlığa kavuşturur ve biz de gerçekleri öğrenmiş oluruz.
Yurt dışında faaliyet gösteren bir site olduğu için olayın ortaya çıkarılması biraz vakit alabilir."