Yine yeşil alan yok edildi ve sonra da inşaat bitmek üzereyken mahkemeden karar çıktı.

İstanbul’un Başakşehir ilçesindeki nadir yeşil alanlarından olan ve AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin yapılaşmaya açtığı Bahçeşehir gölet bölgesindeki yeşil alanda yapılan konut ve işyerlerinin ihalesi yeşil alan katliamı yapıldıktan sonra iptal edildi.

Bahçeşehir gölet alanı, 2015’te tartışmalı belediye meclisi kararıyla yapılaşmaya açılmış bölge halkının tepki gösterdiği, dükkân ve konut içeren proje yargıya taşınmıştı.

Bahçeşehir Gölet Projesi ruhsatlarına yapılan itiraza ret; tartışmalı proje kaçak duruma düştü

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sefa Uyar’ın haberine göre, oybirliğiyle alınan kararda, yedi yıl süren ve İstanbul-Ankara arasında git gel yapılan yargılama süreci sonrası yaşanan yeşil alan katliamında yaklaşık yedi yıl sonunda, mart ayında imar planı değişiklikleri iptal edildi ve Danıştay 13. Dairesi de parsellerin imar hakkı kullanılarak üzerinde yapılan taşınmazların hâsılat paylaşımı yöntemiyle 2015’te satılmasına ilişkin ihale işlemini iptal etti.

Yargı sürecini yürüten Başakşehir Belediye Meclisi’nin eski CHP Grup Başkanvekili Abdulhadi Akmugan, kararın artık son nokta olduğunu ve düzeltme yolunun kapalı olduğunu belirtirken, İstanbul’daki yerel mahkemenin sürekli aleyhte karar vermesine karşın Danıştay’ın hep lehte karar aldığını hatırlatıp “Neredeyse inşaat bitti, anahtar teslim oldu, nihai karar sonra verildi. Bu dikkat çekici” dedi.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Bahçeşehir Gölet Park: İstanbul'un İlk ve En Büyük Göleti | PeyzaX