Samsun'da dün gece saatlerinde Atatürk Parkı'nda bulunan Onur Anıtı’na halat bağlayan ve yıkmaya çalışan 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şahısların kuzen oldukları öğrenilirken 6 farklı suçtan kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Samsun'da dün gece saatlerinde iki kişi Atatürk Anıtı’na saldırıda bulundu. Saldırının ardından tüm kent ayağa kalkarken vatandaşlar anıtın önünde toplandı. Atatürk Anıtı’na saldıran, halat bağlayarak yıkmaya çalışan 2 kişinin kuzen olduğu ortaya çıktı. C.F. ve C.F. isimli şahıslar olayın ardından emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınarak sorgulandı. Yapılan sorgulamanın ardından bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 2 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. Ayrıca Atatürk Anıtı’na saldıran şahısların çok sayıda suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Halat bağlayıp yıkmaya çalıştılar

Samsun'un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi'nde bulunan Atatürk Parkı'nda meydana gelen olayda 2 kişi ciple parka geldi. Milli Mücadele'nin üyelerinden olan Onur anısına halat bağlayan 2 kişi çekerek Atatürk Anıtı'nı yıkmaya çalıştı. Çevrede bulunan vatandaşların tepki göstermesi üzerine olay yerinde ipi bırakarak kaçan şahısların kimlikleri belirlendi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri Aracın plakası üzerinden çalışma başlattı. Yapılan kimlik tespiti sonucunda da Atatürk anısına saldıran iki kişinin kuzen olduğu ve isimlerinin B.F. ile C.F. olduğu belirlendi. Polis ekipleri çok kısa bir çalışmanın ardından iki şüpheliyi kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

samsunda-ataturk-anitina-saldiran-sahislar-tutuklandi

Şüpheliler tutuklandı

Gözaltına alınan ve emniyette sorgulanan 2 kişinin 6 farklı suçların çok sayıda kaydı olduğu belirlendi. Emniyette sorgulanan şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adliyede Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI! 15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI!

Samsun olayın ardından ayağa kalktı

Yaşanan çirkin olayın ardından Samsunlu vatandaşlar ellerine meseleler olarak Atatürk anıtının önünde toplandı. Büyük bir birlik örneği gösteren vatandaşlar gece boyunca slogan atarak anıtın önünde nöbet tutmaya devam etti. Şüphelerin tutuklanması sonrasında da vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.