Geçtiğimiz hafta İSO’nun cuma günü yapılan temmuz ayı olağan toplantısı, sanayiciler ile Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu arasında tarihi ve sert tatışmalara sahne olmuştu ki sanayiciler isyana başlayınca geri adım iktidar tarafından geldi...

Sanayiciler ile ters düşen ve hatta üstü kapalı tehdit etmekle manşet olan Kavcıoğlu "Stokçulukla ilgili sözlerim yanlış anlaşıldı, faizleri düşürmek için formül geliştiriyoruz" açıklamasında bulundu.

İstanbullu sanayicilerle Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında yaşanan tartışmadan sonra tüm gözler bugünkü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) meclisindeydi ki geri adım geldi.

İSO toplantısında stokçuluk tartışması - Dünya Gazetesi

Toplantıya katılan TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ, “Kavcıoğlu, politika faizinin yüzde 14 olduğu bir ortamda kredi faizlerinin yüzde 40-50’lere kadar çıkmasından üzüntü duyduklarını ve bunların takipçisi olduklarını belirtti. Kredi faizlerinin düşürülmesi için de bir formül üzerinde çalıştıklarını ifade etti” derken TOBB Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat da, Kavcıoğlu’nun kredi faiz oranlarının düşürülmesi için girişimlerde bulunacaklarının sinyalini verdiği söyledi.

Şahap Kavcıoğlu Haberleri - Son Dakika Şahap Kavcıoğlu Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!

İSO toplantısı sonrası sakinliği ile dikkat çeken TOBB toplantısı sonrası Şeref Fayat “Kavcıoğlu, stokçulukla ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını, sanayicileri stokçu olarak tanımlamasının söz konusu olmadığını, kast ettiği ile anlaşılanın farklı olduğunu anlattı” açıklamasında bulundu.

İSO Topnatısına sanayicilerin kredi faizlerinin yüzde 50’lere yükselmesinden şikâyet ederken Kavcıoğlu’nun “Ucuz kredi kullanıp döviz alıyorsunuz, hepinizin listesi elimizde var” demesi ve konuşmasının devamında sanayicileri ‘stokçuluk yapmakla’ suçlaması damga vurmuştu.