Ülkede artan maliyetler ve dolar kuru kamuda hiçbir şeyi değil ama Milli Eğitimi vurdu ve okul okul inşaatları iptal edildi.

Ülkede artan maliyetler ve dolar kuru kamuda hiçbir şeyi değil ama Milli Eğitimi vurdu ve okul okul inşaatları iptal edildi.

İnşaat sektörünün, Türk Lirası’ndaki değer kaybı ve dövizdeki artışla birlikte sıkıntıya girmesi de eğitimi vurdu. 2022 yılı başında ihaleye çıkan 183 okul yapımını kapsayan toplam 114 ihalenin iptal edildiği öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre döviz kuru karşısında değer kaybeden Türk Lirası ve yüksek enflasyonla girdi maliyetlerinin yükselmesi inşaat sektörünü zora sokarken yine zararlı çıkan eğitim oldu.

Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) verilerine göre 1 Ocak-12 Mayıs 2022 tarihleri arasında okul yapımına konu olan 114 ihale iptal edilirken, toplam 183 okulu kapsayan ihalelerin 37’sinin iptal gerekçesi “tekliflerin yüksek olması”, 76’sının “istekli bulunmaması”, birinin ise “ihaleyi alanın sözleşmeyi imzalamaması” olarak gösterildi.

Okul inşaatlarının iptal haberi ile akıllara ilk önce güne damgasını vuran "Kışlık Saray'a 9 bakanlık konutu eklenmesi" haberi, sonrasında ise bir zamanlar AKP'nin gözde "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı" Taner Yıldız'ın "eğitim seviyesinin arttıkça ak partinin hitap ettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz. Oylarımız düşüyor" sözleri geldi.

Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek

dokuz8haber on Twitter: "📢Erdoğan: Halkçılık diyerek kendilerini halkın içinde, bizi de güya saraylarda sefa süren olarak göstermeye çalışmıyorlar mı, burası sözün bittiği yere dönüşüyor. https://t.co/Qfm9qmPwCl https://t.co/q1idWMUHtO" / Twitter

CHP'li Başarır: Erdoğan'ın Yazlık Sarayı'nın bulunduğu Okluk Koyu bir fıkrateyn tarafından korunuyor, koyun hemen önünde sahil güvenlik var, bölgeye kimse alınmıyor

Ülke Yanıyor Erdoğan'ın Kışlık Saray'ına Bakan Konutları Ekleniyor! Dünyada Bu Kadar Rahatı Yok!

Erdoğan'ın sarayları için kesenin ağzı yine açıldı: Milyonlarca lira harcanacak