Kalyon İnşaat’ın Sabiha Gökçen’i almak için görüşme yapması daha gündemden düşmeden, Malezya Kralı Şah Abdullah'ın daha da önce iddia edildiği üzere satış işlemleri için Ağustos ayında Türkiye'ye geleceği iddia edilmişti ki beklenen oldu.

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah, resmi temaslar için Türkiye'ye geldi ve Malezya Kralı'nın bugün Sabiha Gökçen Havalimanı'na ziyarette bulunması beklenirken Malezya heyetinin şu dakikalarda Sabiha Gökçen'de incelemelerde bulunduğu haberi medyaya düştü.

Dün Ankara'ya gelen Malezya Kralı II. Abdullah, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe'de ağırlanmış, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Malezya Kralı Abdullah Şah'ın görüşmesinin ardından resmi akşam yemeği ve devlet nişanı tevcih töreni yapılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı'na devlet nişanı verdi - Internet Haber

Yaşanılan süreç ile ilgili İBB Meclis Üyesi ve Havacılık gazetecisi Ali Kıdık'ın AirportHaber'e aktardığına göre; Malezya Kralı II. Abdullah Türkiye ziyareti kapsamında bugün Malaysia Airports tarafından işletmesi sürdürülen Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelecek. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda incelemelerde bulunması beklenen II. Abdullah'ın daha sonra burada düzenlenecek bir törene katılacağı öğrenildi.

Bu arada Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili olarak Kalyon Holding'in ilgisi de devam ederken Kalyon Holding yetkilerinin yaklaşık 10 gündür Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili çalışma yürüttüğü ve havalimanının hem finansal hemde yapılan verilerini incelediği aktarıldı.

Kalyon İnşaat'a kim dur diyecek? Erdoğan'ın gözdesinden yeni talan

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!