Türkiye’de tarihi sayıda ve şekilde özelleştirmeler sürerken elde kalan son malları da satmak için de harekete geçildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,  Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre 3 ilde 7 taşınmazı özelleştirmeye hazırlanırken bunlardan ikisi yine Çeşme’de denize sıfır araziler oldu.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, bu kapsamda, İzmir'in Çeşme ilçesinde iki, Kütahya'nın merkez ilçesinde bir, İstanbul'un Tuzla ilçesinde dört taşınmazın satışı yapılacak ve taşınmazların ihalesi için 3 bin lira ila 5 bin lira arasında tutarlar şartname bedeli olarak belirlendi.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Bakanlık bin 950 yataklı 3 otel arazisi için ihaleye çıkıyor | Turizm Güncel - Turizm Haberleri - Turizm Gazetesi

İhalelerin, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık" ve ardından "açık artırma" usulleriyle gerçekleştirileceği ve İzmir'deki taşınmazlar için son teklif tarihi 27 Eylül, Kütahya ve İstanbul'dakiler için ise 28 Eylül olacağı bilgisi verildi.

Çeşme Milli Emlak Müdürlüğü tarafından en gözde tatil beldesi Çeşme'de hazineye ait, turizm tesis ve konut imarlı 2 arazi için de toplam 26 milyon  825 bin TL muhammen bedel belirlenerek satışa çıkmıştı.