Limon Film imzalı, yönetmenliğini Osman Taşçı ve Eray Koçak'ın üstlendiği ve senaryosunu Süleyman Çobanoğlu'nun kaleme aldığı Savaşçı dizisinin yeni sezon hazırlıkları hızla devam ederken hala yayın hayatına başlamamış olması dikkatleri çekerek  sebebi me

Limon Film imzalı, yönetmenliğini Osman Taşçı ve Eray Koçak'ın üstlendiği ve senaryosunu Süleyman Çobanoğlu'nun kaleme aldığı Savaşçı dizisinin yeni sezon hazırlıkları hızla devam ederken hala yayın hayatına başlamamış olması dikkatleri çekerek  sebebi merak ediliyor.

Dizinin yeni başrol oyuncusu Tamer Karadağlı ve Murat Serezli ilk 5 bölümünün hazır olduğunu geçtiğimiz günlerde katıldıkları bir ödül töreninde dile getirmişti. Buna rağmen yayın hayatına henüz başlamamasının en büyük nedeninin artık FOX TV olduğu düşünülüyor. Çünkü kanalın boş bir yayın günü bulunmuyor.

Pazartesi : Yasak Elma
Salı : Baraj
Çarşamba : Masumiyet
Perşembe : Mucize Doktor
Cuma : Son Yaz
Cumartesi : Sen Çal Kapımı
Pazar : Kefaret

Yasak Elma ve Mucize Doktor kanalın en yüksek reyting alan dizileri yeni sezonda da kuşkusuz devam edecek. Yeni başlayan Masumiyet dizisi de oldukça iddialı giriş yaptı. Bu nedenle yeni sezonda  Masumiyet dizisi ekranlarda olmaya devam edecek.

Baraj dizisi reytingleri yüksek olmasa da salı günü fenomen diziler karşısında izlenim oranı çok düşük değil. Özellikle son zamanlarda entrikada Yasak Elma'ya benzemesi reytingleri bir nebzede olsa arttırmayı başardı. Fakat önümüzdeki sene devam edip etmeyeceği henüz beli değil. Ama kanalın final kararı almaya en müsait dizisi diyebiliriz.

Sen Çal Kapımı da her ne kadar  reytingleri düşük olsa da özellikle YouTube üzerinden tekrarlarının
izlenim oranı rekora koşuyor. Yapım yaz aylarında da dizinin devam edebileceği sinyalini verdi. Fakat yeni sezonda olması beklenmiyor.

Kefaret ve Son Yaz'da yeni başlayan belli bir kemik izleyicisine sahip devam edilmesi desteklenen diğer diziler.. Fakat bu iki dizinin de henüz yeni sezon onayları alınmış değil. Final kararlaştırılsa bile Mayıs ayından önce bu kararın alınması planlanmıyor.

Bu nedenle FOX TV şu an için Savaşçı'ya gün bulamıyor. Savaşçı'nın yayın hayatına başlayabilmesi  için bir dizinin final yapması lazım fakat şu an için final yapması beklenen bir dizi söz konusu değil. Bu nedenle sezon sonunda yani Mayıs ayında kanalın bir dizisine final yaptırması gerekiyor.

Gidişatın bu yönde olması Savaşçı dizisinin önümüzdeki sezona kalma ihtimalini düşündürtüyor. Fakat uzun süredir çekimlerin devam etmesi ve artan maliyetler derken Mayıs ayında yayın hayatına girmesi  de muhtemel gözüküyor.

Savaşçı geçtiğimiz sezonlarda pazar günleri ekrana geliyordu. Fakat TRT 1 ekranlarında yeni başlayan Teşkilat dizisi zirvenin sahibi oldu. Bu yüzden pazar günü ekranlarda yayınlanması beklenmiyor.

Dizinin hayranlarında da artık sabır kalmadı!

Uzun zamandır dizinin bekletilmesi birçok dizi severin olumsuz tepkisine neden oldu. Ayrıca rakip kanallarda birbirinden iddialı dizileri ekrana getirmeye devam ediyor. Bu nedenle kanal gün seçimini çok iyi yapmak zorunda yoksa Savaşçı bu gidişle büyük bir hüsrana uğrayabilir. FOX TV 'nin artık bir karar alıp ,açıklama yapması bekleniyor.

Savaşçı dizisinden ayrılan isimler kimler?

Berk Oktay, Elit Andaç Çam, Ogeday Girişken, Feyza Sevil Güngör ve Kayıhan Kızılırmak

Diziye yeni katılan isimler kimler?

Ekin Mert Daymaz, Ediz Hun, Anıl Tetik, Erkan Meriç, Seranay Aktaş  ve Tamer Karadağlı gibi başarılı isimler kadroya dahil oldu.