Rusya Ukrayna Savaşı'nda 15 gün başladı. Bölgeden kötü haberler gelmeye devam ederken bugün savaşı bitirecek temas Antalya'da gerçekleşecek. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitri Kuleb Antalya'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılacağı bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıdan çıkacak kararlar dünya tarafından merakla beklenirken ilk kare geldi.

Rusya Ukrayna Savaşı devam ederken Ukrayna'dan dram dolu fotoğraflar geliyor. Dünyanın ise gözü kulağı Bugün Antalya'da. Çünkü bugün Antalya'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılacağı bir toplantı gerçekleşecek. Savaşın tarafları olan Ukrayna ve Rusya Dışişleri Bakanı Bu masada bir araya gelecek ve Savaşı bitirmesi beklenen adımlar atılacak. Antalya'da gerçekleşecek olan üçlü zirveden çıkacak kararlar dünya tarafından merakla beklenirken toplantı masasından ilk karede geldi.

Gözden kaçırmayın

Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor? Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor?

Toplantı saat 11'de başlayacak

Rusya ile Ukrayna arasındaki krizi bitirmesi beklenen toplantı bugün saat 11'de başlayacak. Taraflar ilk kez Antalya'da karşılıklı bir masaya oturacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da toplantıda her iki tarafın Dışişleri bakanlarına eşlik edecek. Toplantı masasından ilk kare Sabah saatlerinde haber ajanslarına servis edildi.

savasi-bitirecek-kritik-zirve-bugun-yapilacak-dunyanin-gozu-kulagi-antalyada-3

Dünya bu toplantıdan çıkacak sonuçları bekliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine her iki ülkenin dışişleri bakanlarının Antalya'da bir araya gelmeyi kabul ettiğini duyurmuştu. Dünya o günden bu yana bu toplantıdan çıkacak kararları ve Ukrayna'daki Dramın bitmesini bekliyor. Rusya dışişleri bakanı ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Savaş başladığı günden bu yana ilk kez bir karşılıklı masada oturuyor. Tarafların ilk kez bu şekilde görüşmeyi kabul etmesi dünyayı heyecanlandırdı. Rusya Ukrayna Savaşı 15 gününe girerken bu sınav bu masadan çıkacak kararlar akıbeti belirleyecek.