Adana merkezli şebekeyi yönettiği ortaua çıkan Baron Savcı hakkında merak edilenler açıklandı. Uyuşturucu Baronu Savcı Osman Yarbaş Kimdir? Özgeçmişi Nedir? Baronu Savcı Osman Yarbaş'ın arkasında kimler var? Asıl patron kim?

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Konya’da durdurulan otomobilde 25 kilo eroin ele geçirilince ilginç bir bağlantı da ortaya çıkmış ve araçtaki Narkotik Şube polisi M.B.Y.’nin kurye olduğu, talimatı ise Savcı Osman Yarbaş’tan aldığı bilgisi de "Baron Savcı" haberleri ile ülkenin gündemine oturmuştu.

Adana merkezli operasyonda uyuşturucu şebekesi liderliğinden tutuklanan savcı Osman Yarbaş'ın ise kim olduğu merak konusu olmuştu.

Uyuşturucu Baronu Savcı Osman Yarbaş Kimdir? Özgeçmişi Nedir? Baronu Savcı Osman Yarbaş'ın arkasında kimler var? Asıl patron kim?

Türkiye'nin Geldiği Nokta! Uyuşturucu Barono Savcı Kuryesi Polis Çıktı! Peki Baron Savcı Kim Çıktı? Osman Yarbaş Kimdir?

Uyuşturucu Baronu Savcı Osman Yarbaş'ın kim olduğu usta gazetecilerden Erk Acerer'in haberi ile ortaya çıktı.

Uyuşturucu kaçakçısı Savcı Osman Yarbaş'ın Kıbrıs’ta hukuk okuduğu, mezun olunca ise Antalya'da avukatlığa başladığı ve 2017’de, avukatlardan hakim ve savcı ataması yapıldığı dönemde de Adana'ya savcı olarak atandığı öğrenildi.

Dolayısı ile "AKP savcısı" olarak yorumlanan isim Osman Yarbaş'ın dedesi Osman Yarbaş'ın ise Antalya Varsak belediyesi kurucu başkanı ve  babasının da emlakçı olduğu öğrenilirken ayrıca akrabalarının çoğunun oto galerici olması uyuşturucu kaçakçılığı detayında ilgi çekti.

Varlıklı bir aileden gelen Baron Savcı'nın ise dedesinin belediye başkanlığı döneminde yağmaladığı araziler ile servete ulaştığı iddia edilirken asıl dikkat çeken haber ise Erk Acerer tarafından ayrıca geldi.

Erk Acerer araştırmaları sonucunda uyuşturucu baronu ilan edilen Osman Yarbaş'ın uyuşturucu çete lideri olacak kapasitesinin olmadığını ve dolayısı ile arkasında daha büyük bir baron olduğunun söylendiğini açıkladı.

İşte hem lider kapasitesinin olamadığı söylenen hem de haberin Sabah gazetesinde yayınlanması ile dikkat çeken duruma ilişkin bilgiler şimdilik bu kadar.

Yaşanılan durumun iktidar içindeki çeteler arası bir hesaplaşma olduğu şeklinde yorumlanan haber için Erk Acerer sosyal medya hesabından tam olarak şunları paylaştı;

Uyuşturucu Baronu Savcı Osman Yarbaş Kimdir? Özgeçmişi Nedir? Baronu Savcı Osman Yarbaş'ın arkasında kimler var? Asıl patron kim?

1-Uyuşturucu kaçakçısı Savcı Osman Yarbaş, Kıbrıs’ta hukuk okuyor. Mezun olunca Antalya'da avukatlığa başlıyor. 2017’de, avukatlardan hakim ve savcı ataması yapıldığı dönemde, Adana'ya savcı olarak atanıyor.
2-AKP savcısı yani! Dedesi Osman Yarbaş, Antalya Varsak belediyesi kurucu başkanı. Babası emlakçı. Akrabalarının çoğu oto galerici. Uyuşturucu kaçırmada rant a car rahatlığı
3-Aslında ailesi varlıklı bir aile. Bunun kaynağı ise, dedesinin belediye başkanlığı döneminden geliyor. Hazine ve 2/B arazilerinin satılması ve imara açılması ile halkın varlıklarının yağmalandığı ileri sürülüyor. Dedesine yakışır bir torun olmuş.
4-Edindiğim bilgilere göre savcının uyuşturucu çete lideri olacak kapasitesin yok. Muhtemelen arkasında daha büyük bir baron olduğunu ileri sürülüyor.
5-Savcının uyuşturucu işinde olması artık çok enteresan değil. Haberin Sabah gazetesinde yayınlanması daha ilginç. Sanki iktidar içindeki çeteler arası bir hesaplaşma var. Bir takım kişiler de taraflara ayrılmış gibi.