AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan yine Türkiye'nin gündemine oturdu ancak bu defa Texas haberleri ile... Sosyal medyada dağılan görüntüler ise "Meksika Karteli" yorumları ile anıldı.

Gece yarısı ellerinde uzun namlulu silahlar olan bir grupla şehir merkezinde yürümesi gündem olurken grupta yer alan bir ismin de Savcı Sayan olması dikkat çekti.

Görüntülerin Ağrıspor'un satışı üzerinden çıkan bir kavganın ardından çekildiği ileri sürülürken herşeye rağmen AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve yakınlarının Kalaşnikoflarla sosklarda gezmesine bir anlam verilemedi.

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım ile kavga ettikten sonra ortaya çıkan görüntüleri gündem olurken sosyal medyada değişik hesaplardan paylaşılan görüntüler TEXAS filmlerini ve Meksika Kartellerini andırdı.

Savcı Sayan'dan silahlı grupla gövde gösterisi

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor

Savcı Sayan’ın gece saatlerinde ellerinde uzun namlulu AK 47 Kalaşnikof silahlar olan bir grupla kent merkezinde yürüyüş yaptığı görülürken görüntülerin Ağrıspor üzerinden çıkan kavga sonrası çekildiği söylendi.

İddiaya göre Sayan, kavgada kendisi dahil bazı yakınlarının darp edilmesi nedeniyle şikayetçi oldu ve  Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım ise yine sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda karakolda ifade verdiklerini belirtti.

Bu arada Ağrıspor’a ait olduğu belirtilen bir sosyal medya hesabından dün yapılan açıklamada ise bugün akşam saatlerinde belgelerle açıklama yapılacağı duyurulurken şöyle denmişti;

“Yarın saat 19.00’da kulübümüzü bu duruma düşürenler, kuyusunu kazanlar, iş çevirenler hakkında bilgi, belge ve deliller ile beraber basın açıklaması yapılacak. Başkanımız Mehmet Yıldırım ve kulüp müdürümüz Kerem Adıgüzel birlikte bu basın açıklamasını yapacaklar. Tüm Ağrı halkını bu canlı yayını izlemeye davet ediyoruz. İlimiz ve kulübümüzün selameti için bu basın açıklamasını maalesef yapmaya mecbur kaldık.”