SED parasını kimlerin alacağı merak ediliyordu. Bu ay Bakan Derya Yanık'ın açıklamasıyla ortaya çıktı. SED parası kaç TL oldu? İşte ödemelere dair güncel duyuru haberi geldi...

10-11-12-13 Nisan Tarihlerinde Maaş Alan Emeklilere, Devlet Destekli, 12111 TL Ödeme Veriliyor! 10-11-12-13 Nisan Tarihlerinde Maaş Alan Emeklilere, Devlet Destekli, 12111 TL Ödeme Veriliyor!

SED ödemeleri düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Bakan Derya Yanık ise önemli bir noktaya değindi. Sosyal ve Ekonomik Destek Programı hakkında ödemelerin ne zaman yapılacağı sorusu yanıtlandı. Bakanlık açıklamasıyla ödeme sahipleri belirlendi. Mayıs ayında kimler destek parasını alacak?

Ödemenin Yapıldığı Duyuruldu!

Bakan Derya Yanık'ın ifadesiyle birlikte SED ödemelerinin yapıldığı duyuruldu. Açıklamada ise “SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için Mayıs ayı içerisinde toplam 561.123.454 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık”  denildi.

destekpara2

Kimler SED Ödemesi Alabilir?

SED ödemesi, eğitim gören veya eğitim öğrencisi çocuklara verilmektedir. Öğrencilerin başvuruda bulunmanız ve şartları karşılıyor ise ödemeleri alması şarttır. Ailesi düşük gelirli olanlara devlet desteği sağlanıyor. e-Devlet'ten başvuru yaparak işlem sağlayabilirsiniz. Sosyal ve Ekonomik Destek Programı aramasını yaparak başvuru formunu doldurmalısınız. Daha sonra sonuçları da yine aynı ekran üzerinden kontrol ediniz.

Sosyal ve Ekonomik  Destek Kaç TL Oldu?

2023 yılı itibarıyla Sosyal ve Ekonomik Destek parası 3036 TL'dir. Bununla birlikte öğrenim seviyesine göre ödemelerin miktarları da değişebilir. Bunu göz önünde bulundurarak başvuru yapmanızı öneririz.