Sedat Peker 9. Video İzle Özet! Neler Dedi ? Ne Anlattı?

Sedat Peker 9. Videosunu 9. bölüm "Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz" diyerek yayınladı!

Gündem 06.06.2021 - 07:49 06.06.2021 - 10:12 Ece Sahan

Sedat Peker 6 Haziran 9. Bölüm videosunu yayınladı. Sedat Peker bu videoyu "(9.BÖLÜM) Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz." diyerek yayınladı. 

Sedat Peker bugün ki videosunda "Sülü bugün senin som günün" dedi ve Serdar Ekşi ve Veyis Ateş'i ifşaladı.

Sedat Peker bugün ki 9. Bölümde şunları söyledi;

"Ben olayları anlatacağım, sizde baskı yapacaksınız, muhalefet de.. Eğer benim dediklerim çıkmazsa ben elimi koyacağım kameranın önünde elimi keseceğim bu böyle uzun vadede değil bunu hemen press yapmanız lazım.

"Bugün hem güleceğiz hem de güldüreceğiz. Hem güleceğiz, hem düşüneceğiz. Geleneğimiz olduğu üzere bugün yine yoklamayla başlamak istiyorum, konuk oyuncularımız var. Akit Medya Grubu, makara yapmayacağım onlarla. Beraber ekmek yedik, sofra kurduk. Ama söylecek kelamlarım var onlara. Yine konuk oyunculardan düşkün Abdülkadir’i bugün kısa dakikalarda aramıza alacağız. Süslü Sülü, aslan Sülü, kaplan Sülü senin ahiretlik olduk. Bugün en büyük işim seninle. Pamukören bugün en büyük işim seninle

Çakma solcular, çakma gazeteciler, çakma yorumcular, televizyona çıkan dümenciler orda mısınız, paketi nasıl indiriyorsunuz onu anlatacağım. Sahtekarsınız lan siz. Ulan adam değilsiniz, büyük sahtekarsınız. Çakma yorumcular, analistler. Doğu Dayı, Doğu Amca eyvallah, tamam.

Bu Süleyman yine çok saygısızlık yaptığı için müsaade ederseniz onun tek ayak cezasını bitirmeyeceğim. Arkadaşlarımız bana hep, Neden 40 yaş altındaki insanlara sesleniyorsun? Bizim işimiz bitmedi, biz de genciz, biz de bu ülke için iyi şeyler düşünüp yapmak istiyoruz diyor. Siz misafirsiniz, ben de misafirim. Ama vallahi tüm anlattıklarım 40 yaş altı için.

"Televole denen zehir"

Biz televole denen bir zehri içmiş insanlarız. Ömrümüzün 15-20 senesi televole denen şeyle geçti. İnsanlar ona çıkmak için para veriyorlardı. Akıl sağlığı yerinde olan bir insanın bırak dinlemeyi, ben de dinledim, bizden bir şey olmaz. Bizden olsa olsa çöp olur. Vallahi diyorum masanıza oturtmayın, şaka yapmıyorum. Biz sadece aklınızı karıştırırız. Biz değil mi o televoleleri her gün olsun diye 4-5 saat TV başında onları izledik.

"Sülü Seni İğnenin Deliğinden Geçireceğim"

Valla Sülü seni iğnenin deliğinden geçireceğim. Bugün senin son günün. Yüce divanda yargılanacaksın. Delillerin de ben de, seni bitireceğim. Sülü bekle beni.

Ben size ülkede nasıl para çalınıyor, belediyelerdeki rüşvet sistemini anlatacağım. Devlet ihalelerinde de taşeron sistemi.. Anlatınca kafayı yiyeceksiniz böyle profesyonel hırsızlık mı olur diye..

BELEDİYELER RÜŞVET 

Belediyeler nasıl soyuluyor ben size anlatayım mı? Bak engellemesi de çok basit. Ama hepsini bugün anlatmayacağım. Bugün belediyeleri anlatacağım, taşeron hırsızlığını anlatacağım. Parça parça anlatacağım.

Bir belediye başkanına rüşvet vermeye gittiğinde adam huylanıyor, senden parayı almıyor. Ya kelek yaparsa, ya kayıt yapıyorsa diye. Diyor ki bizim bir derneğimiz var, alt kuruluşa oraya şu kadar yardım yap diyorsun. Sen gidiyorsun oraya parayı yatırıyorsun, işte hayır işi için bu dernek diyor sana. Hiç kusura bakmayın belediyeciler söz verdik konuşacağız.

Hani Sülü'nün Ankara'da akrabası var ya onun yaptığı işlerin bu belediye aksanı. O dev olmuş. Benim anlattığım belediyelerdeki sistem. Şimdi sen oraya parayı yatırdın ya, belediye başkanına gitmedi diyeceksin para. O ne yapıyor? 100 bin liralık bir iş var, en güvendiği arkadaşına diyor ki 1 milyonluk fatura kes diyor. İstediği insana verme gibi bir saçma bir şey var onu da siz kaldıracaksınız. En iyi teklif verenin ihaleyi alması lazım. Sonra o 1 milyon liralık işi alıyor ama 100 bin liraya yapıyor. Ona 100 bin lirayı veriyor, 100 bin de vergi vs çıkarsa. 800 bin lirayı kılçıksız alıyor cebe indiriyor.

Diyorsuuz ya, beşli çete, onlu çete, onlara ihaleyi veriyorlar. 1 milyar dolar, bunlar siz zannediyor musunuz, bunların işçileri var, yok. Bunlar alt taşeron sistemi var. 400 bin dolar taşerona veriyor, 600 milyon dolar kılçıksız bu tarafta. Alt taşeronun da alt taşeronu var. Samimi söylüyorum, rezalet, komedi. 

O alt taşeron ne yapıyor? En son o taşeronun da bir altı var, onlar kamyonların filan sahipleri var ya, onlar da yolunu buluyor da, emeğinin karşılığını buluyorlar. Ama ortadaki para ne kamyon, ne o ne bu. Taşeron sistemini kaldırdım diyeceksin. İhaleyi açacaksın, telefondan bile ihaleye girecek, tüm evrakları hazırlayacak. Madem taşeron bunu yapabiliyor, maliyeti bunu 200 milyon niye devletten 1 milyar çekiyor. Bu para nereye gidiyor? Bu para sizde kalınca, asgari ücret 2,5 bin lira, 10 bin lira para olacak.

Namuslu gazeteciler var ya, ben boşa konuşmam, bir şey konuşuyorsam bana inanın. Beni size, sizi de başkasına mahcup etmem. Diyorlar ki, Sedat Peker'in her dediği doğru çıkmaya başladı diyorlar. Bir tanesi yanlış çıksın elimi keseceğim diyorum ya anlamıyor musunuz?

Veysi Sen Ne Aşağılık Pislik Utanmaz Adamsın Lan Hırsız

Ben şimdi size Veysi'yi anlatacağım. Kırk pınar güreşlerinde cazgirlae olur ya bu da Sülü'nün cazgırı. Vallahi bak. Süleyman konuşma yapmaya başlamadan önce bu çıkıp Süleyman'ı şöyle yakışıklı böle de güzel insan siyasetçi diye.. Valla bak Allah işte nerden nereye neler var neler belgeli, video kayıtlı... bu Veyis var ya bu.. sana sarmayacaktım ama ..biz bunlar bir gün Hukka'da oturuyoruz, bu baha siz çok entellektuel birikimli biriymissiniz falan diyor. Ulan valla sana sarmayacaktım ama sen ... O sağlık bakanlığındaki para olayını anlatmayacam ama çünkü onun ailesi sevdiğim insanlar şimdi anlatırsam onlar da yanar. Ulan siz ne pislik, ne aşağılık insanlarsınız lan, ulan bir de utanmadan televizyonlara çıkıp şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz.. Ulan allah belanızı versin. Ulan insanlar size güveniyor, inanıyor dinliyor bir ulusu manipüle ediyorsunuz, ulan ne aşağılık, pislik insanlarsınız hırsızlar! 

Demirören 750 Milyon Dolar Kredi Çekti Ödemedi!

Şimdi bu pamukören biz gazeteyi bastık Aydın Doğan kargaşalardan korktu tabi verdi yerleri. 750 milyon dolar. Aslında bir tanesi o kadar ederdi. CNN, Kanal D, Hürriyet hepsini aldık. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası kimin devletin devlet kim sizsiniz. Bu devletten 750 milyon dolar kredi aldı ve hiçbirini ödemedi bu sahtekar. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemediler. Yani siz teknik olarak oraya gitseniz aç lan kapıyı çıkın lan buradan bizim paramız deseniz öyle bir şey yapmayın da...

Sahtekar kaç senedir para vermiyon. O 10 milyon tane çiftçi var bu ülkede bütün hepsine toplam verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçi kredisini ödemediğinde traktörünü haczediyorlar bizim Kanal D’yi haczeden var mı?

Ayrıntılar geliyor..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@