Sedat Peker HDP Binasına Yapılan Kanlı Saldırı İçin Uyardı: Bu Ara Sokağa Çıkmayın

Sedat Peker HDP İzmir binasına girerek genç bir kadın olan Deniz Poyraz'ı öldüren katil Onur Gencer olayı sonrası açıklamalarda bulundu.

Gündem 17.06.2021 - 16:55 17.06.2021 - 17:19 Ece Sahan

HDP İzmir il binası basılarak partide aşçı olarak çalışan genç kadın Deniz Poyraz'ı rehin alan ve sonrada öldüren katil Onur Gencer Türkiye'yi ayağa kaldırıdı. 

Sedat Peker'in ifşaladığı gazete ve gazetecilere sosyal medyada "HDP'ye yapılan saldırıların tetikleyicisidir, kendinden olmayan insan hayvan doğa ayırmaksınız tüm canlılara karşı halkı kin ve nefrete sürükleyen, kışkırtan, şiddete yönelten medya gruplarının şu olay için attıkları başlığa bakın" yorumları yapılırken, Sedat Peker'den yeni bir açıklama daha geldi.

O bir takım gazetecileri, devlet adamlarını, vekilleri, bakanları, iş adamlarını videolarla ifşalayan Sedat Peker, İzmir'de HDP il binasının basılarak Deniz Poyraz’ın öldürülmesine dair açıklama yaptı.

Sedat Peker, halkı uyardı ve bunun başlangıç olduğunu daha büyük saldırıların olabileceğini söyledi. Sedat Peker şu açıklamaları yaparak halka sokağa çıkmayın çok büyük ve pis oyunlar kuruldu dedi. İşte Sedat Peker'in açıklamaları;

"Kıymetli dostlarım, İzmir HDP il başkanlığına yapılan provokasyon amaçlı saldırının çok daha büyüklerini ne yazık ki önümüzdeki zamanlarda yaşayacağız. Eğer benim tecrübeme ve samimiyetime inanıyorsanız hiçbir şartla sokağa çıkmayın.

Çok büyük bir oyun kurgulanıyor. Eğer siz sokağa çıkarsanız derin mehmet ve adamları terör örgütlerinin içindeki elemanlarını olaya dahil edip ortalığı yangın yerine çevirecekler. Sadece cahil olanlar, gafil olanlar ve aptal olanlar düşmanlarının kurduğu oyunun bir parçası olurlar (bu oyunu kuranlara lütfen hizmet etmeyin."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@