Hakkında suç örgütü lideri olmaktan arama kararı bulunan Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, tutuklandı ve sonra da beklenen o açıklama geldi.

Arnavutluk'un başkenti Tiran'dan İstanbul'a getirilmesi ile de ayrı tartışma yaratan Emre Olur için tutuklama kararı verildi. 

Kararın ardından Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker ile yaptığı telefon görüşmesini açıkladı ve "'Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı." dediğini söyledi.

Arnavutluk'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Emre Olur, emniyetteki işlenlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edilmiş, ve ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’ suçundan tutuklanmasına karar verilmişt ki karar sonrası Peker cephesinden beklenen açıklama geldi.

Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker ile telefonda görüştüğünü şöyle aktardı;

Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak' Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak'

Sedat Peker'in avukatından 'Emre Olur' açıklaması

"Sayın Sedat Peker ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş.

Emre Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden,sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim,cahillik yaptım” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur’a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi.

Sayın Peker’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. 'Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı' dedi.

İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti."