Sedat Peker Orman Yangınlarını Kimin Çıkardığını Açıkladı Ortalık Karıştı! HDP...

Sedat Peker Türkiye'nin gündemindeki orman yangınlarının faillerine dair bir flood yaptı. Peker'in işaret ettiği isimler sonrası ortalık karıştı.

Gündem 30.07.2021 - 19:48 30.07.2021 - 19:57 Ece Sahan

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker Twitter hesabında Türkiye'de günlerdir devam eden ve ülkeyi yasa boğan orman yangınlarına dair bir açıklama yaptı.

Türkiye'de günlerdir süren farklı bölgelerdeki orman yangınları kontrol altına alınamadı ve tepkilere neden oldu. Yetersiz uçak sayısı ile yangınlar giderek büyüdü ve ormanlarımız ve canlılar yangında yok oldu. Hayatını kabede vatandaşlarımızın da oldğu yangınlar için tüm Türkiye sosyal medyadan tepki dolu paylaşımlar yaptı.

Yayınladığı videolarla ses getiren Sedat Peker orman yangınları ile iligli olarak Twitter hesabından failleri işaret etti.

"PROVOKASYON YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Sedat Peker Twitter'da yaptığı açıklamada yangını PKK terör örgütü yaptığına dair iddiaları gerçekçi bulmadığını açıkladı.

Sedat Peker yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

-Kıymetli dostlarım, terör ile mücadele kanunları kapsamında 1 litre benzin alabilmek için dahi karakol iznine başvurulurken ayrıca da her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri yapılırken, henüz ortada yakalanan hiçbir fail olmadığı halde Bu yangınları HDP’liler çıkarıyor demek acaba hangi akıla hizmet?

Ülkenin en az 20 ayrı yerinde orman yangınları var. Bir orman yangını çıkarmak için en az birkaç bidon benzin gerektiği gerçeği ortadayken kendimize şu soruyu sormamız gerekmez mi: Bu benzinleri polis kontrol noktalarından HDP’liler nasıl geçirmiş olabilirler?

Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir? Tekrar tekrar söylüyorum, iç savaş çıkartma gayesinde olanlar ve bu amacı taşıyanlara bilip ya da bilmeden hizmet edenler şunu sakın unutmayın, belki bugün olmasa da bir gün bunun bedelini mutlaka ödeyeceksiniz.

-Ülkemizi gerçekten seven gerçek milliyetçiler, gerçek vatanseverler; her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın. Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin.

Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın. Sağlığıma kavuşmama az kaldı, inşallah önümüzdeki günlerde daha sık beraber olacağız. doncu sülüman, fındık kadar beyninle tarihten yalan yanlış örnekler verdiğini okuyorum. Sakın seninle işim bitti zannetme.

-Seni ve seni destekleyenlerin gerçek yüzünü tüm dünyaya göstermeden bu dünyadan ayrılmak gibi bir niyetim yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@