Sedat Peker'in SPK ve Taşkesenlioğlu ailesi hattında gerçekleşen "rüşvet ağı" iddiası whatsapp yazışmaları ile desteklenmişti ki sonrasında paylaşılan video sonrası karşı taraftan ses geldi.

Sedat Peker’in SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeşi AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu arasında kurulan bir ağ ile yatırımcıların Zehra Taşkesenlioğlu 'na mecbu bırakıldığı ve sonrasında ise AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu'nun ve Cumhurbaşkanı danışmanlarının "rüşvet" topladığı iddiaları Türkiye gündemine bomba gibi düşmüştü ki, konu ile ilgili ikinci yalanlama da Zehra Taşkesenlioğlu'ndan geldi.

Sedat Peker'den Saray'a uzanan rüşvet ağı iddiası: Erdoğan'ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu

Peker'in servis ettiği elinde bıçakla Ünsal Ban’ı yaraladığını iddia edilen Zehra Taşkesenlioğlu videosu sonrası AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu "mahrem görüntülerle" mağdur edildiğinin altını çizerek şu açıklamayı yaptı;

AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu'ndan açıklama - Güncel - ODATV

"Sosyal medyada şahsımı hedef alan mahrem görüntülerle ilgili şu açıklamayı yapmak zaruri olmuştur. Kendi mahrem evimde, başım açık şekilde Ünsal Ban tarafından gizli çekilen görüntülerim kişisel ve aile mahremiyetim hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir. Son derece çirkin ve gayriahlaki şekilde yayınlanan söz konusu görüntülerle kadına karşı şiddetin en ağır şekline maruz bırakılmış bulunmaktayım. Söz konusu şahsiyetin boşanma sürecinde kendini haklı konuma getirebilmek için olmadık yollara başvurduğu görülürlen, tartışmanın öncesi ve sebebinin ne olduğu bilinmeden bir kurgu üzerinden servis edilen bu görüntüler toplum nezdinden beni küçük düşürüp itibarımı lekelemeyi hedef almıştır.

Görüntülerde tartışma sırasında Ünsal Ban'ın ailesinin ve çevresinin uzun dönemdir
benim ve ailemin adını kullanarak yaptığı usulsüzlüklere gösterdiğim ve artık son noktaya gelen tepkim yaşadığım bu zorlu süreci gözler önüne sermektedir. Farklı bir boyuta çekilen bu görüntüler boşanma sürecinde zor günler yaşayan bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir.

Diğer taraftan aile mahremiyetini, toplumun en temel değerlerini bile hiçe sayan kınanması gereken bu rezillik maalesef siyasi bir lince dönüştürülmüştür. Günlerdir, ailemle birlikte sistematik olarak iftira kampanyası ile karşı karşıya kaldığımı ve bu iftiraları atan ya da taraf olan herkesle yargı önünde hesaplaşacağımı belirtmek isterim.

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

Şahsıma yönelik bu yargısız infazın son bulacağına ve son derece ahlaksızca oynanan bu kumpasın yargı önünde bir an önce gün yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyulur."

İddia: AKP'li vekil Zehra Taşkesenlioğlu boşanmak için 70 milyon lira tazminat istiyor