Fransa’da yaşayan ve Türkiye hakkında hem politik hem de ekonomik gelişmelere olan merakı ve yakın takibi ile bilinen Cem Uzan’ın AKP ile ilgili şok iddiasını Sedat Peker de gündeme taşıdı.

Genç Parti kurucusu ve Türkiye'nin bir dönemine yatrımları ile damga vuran iş insanı Cem Uzan, Bizim TV'de dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

AKP'nin 20 yılda çaldığını söylediği 400 milyar doları Katar'da sakladığını iddia eden Cem Uzan "AKP verdiği tüm ihalelerden %25 komisyon alıyor. Bunu herkes biliyor. Paralar da Katar’da" demişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği, ABD'ye paravan vakıflar aracılığıyla ulaştırılan paralar hakkındaise "AKP için çerez parası" diyen Uzan sözlerini "Türkiye’nin serveti 20 yıldır harcandı! Aynı Osmanlı’nın yaptığı gibi saraylara harcandı" açıklaması ile sürdürmüştü.

ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak! ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak!

Uzan ayrıca Erdoğan'ın seçimi ertelemek için OHAL ortamı yaratacağını ileri sürmesi ile de dikkat çekmişti.

Cem Uzan’ın söz konusu iddialarını ise ifşa videoları ile ünlenen ve AKP kavgası sonrası Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan Sedat Peker de paylaştı.