AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ‘helalleşeceğini’ söylediği dokuzuncu videosunu ABD Başkanı Joe Biden ve Erdoğan görüşmesi gerekçesiyle ertelediğini duyuran Sedat Peker bu defa ortamı fena gerdi.

Hakkında organize suç örgütü liderliği suçlaması bulunan Sedat Peker, eski AKP milletvekili Metin Külünk’le telefon görüşmesini yayınlayınca ortalık fena karıştı.

Peker bu defa da tartıştığı Hürriyet yazarı Nedim Şener’e seslenirken, Haziran 2021’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan’la ‘helalleşeceğini’ söylediği dokuzuncu videosunu ABD Başkanı Joe Biden ve Erdoğan görüşmesi gerekçesiyle ertelediğini hatırlatarak ilgili ses kaydını yayınladı.

Gereçekleşen olayda Peker, 18 Ekim 2021’de gazeteci Erk Acarer’e Külünk tarafından aranarak Biden ve Erdoğan görüşmesi öncesi video yayınlamamasının ‘rica edildiğini’ aktarmıştı ki bugün de ‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabı üzerinden söz konusu görüşmenin kaydını yayınladı.

Sedat Peker, Nedim Şener ile olan kapışması sırasında videodakinin Külünk olduğunu şu sözlerle anlattı;

“Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey’in karakutusu Metin Külünk’ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir.”

Ortaya çıkan görüşme kayıtlarında ise Külünk’ün Peker’e Biden ve Erdoğan görüşmesinin ‘önemini’ anlattığı ve ricası duyuluyor.

Bunun üzerine usta gazeteci Erk Acarer de "Külünk’ün, kendi telefonu dinlemeye takılmasın diye damadı Eyüp Gül’ün telefonundan konuştuğunu “Erdoğan’ın, Biden görüşmesi öncesi Metin Külünk vasıtası ile Peker’den konuşmasın diye ricacı olması. Telefon Külünk’ün damadına ait. Külünk, kendi telefonu dinlemeye takılmasın diye Damat Eyüp Gül’ün telefonundan konuşuyor!” ifadeleri ile açıklaması üzerine Nedim Şener bu defa rotasını Erk Acer'e çevirdi.

Sedat Peker'in kendisine "pislik" dediği iddia edilen Nedim Şener'i uyarması ve gerginliğin artması üzerine de elindeki "rica" görüşmesi kayıtlarını yayınlaması üzerine, haberleri ile ünlü gazeteci Erk Acerer'in "Yolun bundan sonrasına Cem, Fuat ve Nedim olmadan devam edeceğiz! İtirazı olan?" sözleri akıllara geldi.

Bu hatırlatma üzerine ise Cem Küçük sonrası Sedat Peker'in radarına girerek  bir ifşaya daha sebep olan Nedim Şener Erk Acerer'i teröristlikle suçlayarak başlattığı kavga sonrası  "Ağlama sen demedim tamam. Azıcık tanıyorsan beni, operasyon çocukluğunu yanına bırakmam erk" diyerek tehditte bulundu.

İşte o ifşanın sosyal medya yazışmaları;

Rusya'dan Sonra Çin'in İşgal Hazırlığı Tayvan Dışişleri Bakanı Tarafından Duyuruldu! Gerilim Arttı! Rusya'dan Sonra Çin'in İşgal Hazırlığı Tayvan Dışişleri Bakanı Tarafından Duyuruldu! Gerilim Arttı!