Sosyal medyada ifşaları ile ünlenen Sedat Peker'e ait birçok sahte hesap dolaşırken, son olarak kullandığı "Deli Çavuş" isimli hesabın yeni bir uzantısı tarafından duyuru yapılınca ortalık karıştı.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Yine sesslizliğe gömülen fenomen kabadayı Sedat Peker merak edilmeye tam başamışken "delicavus_yeni" adlı bir hesaptan dikkat çeken bir duyuru geldi.

15 Temmuz ile ilgili bir açıklama yapacağını duyuran hesaptan ise şu ifadeler kullanıldı;

"Kıymetli kardeşlerim. Sosyal medya hesaplarıma bulunduğum ülkede erişim engeli getirilmiştir. Biz de söz namustur. 40 yaşından küçük kardeşlerim. Akşam saat 21.00'da (bu yeni hesapta) bekliyor olacağım. 15 temmuz ile ilgili birşeyler konuşacağız. Ruh Adam'a sevgilerle."

Sosyal medyada Sedat Peker'in iletişimde olduğu gazeteciler Erk Acerer ve Yılmaz Özdil'den teyit beklenirken "Hesap @sedat_peker tarafından takip edilmemiş. O yüzden itibar etmemek lazım . Lakin erişim engeli geldi diyor takip edememesi normal. Bu yüzden bilindik bir gazeteci arkadaş hesabı teyit edene kadar itibar etmemek lazım." diyenler de oldu, "erişimi engellendiyse nasıl takip etsin?" diye soranlarda.

Kısa sürede birçok takipçi kazanıp etkileşim alan hesabın ise "sahte" olduğu Sedat Peker'in avukatı Emre Olur tarafından "Bu hesap Sn. Reis Sedat PEKER’e ait değildir. Kendini bilmez birkaç kişinin algı operasyonu yapmak için açtığı sahte bir hesaptır. Sn. Reis Sedat PEKER genel seçimlerden 2 ay evvel açıklamalarda bulunacaktır. Bunun haricinde yapılacak paylaşımlara lütfen itibar etmeyiniz. twitter.com/delicavus_yeni…" denilerek açıklandı.