Yaptığı son sosyal medya paylaşımları ile Türkiye'yi ve iktidarı sallayan Sedat Peker'in "araştırın, pis işler dönüyor" diye bahsettiği Martı Otel'lerinde neler olduğu da sosyal medyadan açıklandı.

Türkiye'de artık skandal haberlerde sıklıkla rastaldığımız  Cumhurbaşkanı Danışmanlarından Serkan Taranoğlu'nun karıştığı rüşvet iddialarının ardından, Sedat Peker'in işaret ettiği Martı Otelleri gündemin merak edilenleri arasına girdi.

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!

"Pis işler dönüyor" sözleri ile merak edilen  Martı Otel'de yaşanılanları ise Birgün yazarı Bahadır Özgür sosyal medya hesabından açıkladı.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Eğitim Durumu Ne?

Rüşvet gündemi sırasında ikinci sırada olan skandal iddilar ile ilgili Özgür'ün yayınladığı belgelerde, borçları nedeni ile devredilen Martı Otelleri'nin akıbeti ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu'nun eski bakan olan kardeşi Ersin Taranoğlu'nun borcu nedeni ile bankaya devri gerçekleşen Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin Yönetim Kurulu üyeliğine, atandığı ortaya çıktı.

Ersin Taranoğlu - Biyografya

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in rüşvet ağı iddiasında Serkan Taranoğlu'dan bahsederken Denizbank yapılandırması öreneğinde değindiği Oya Narin örneğinde işaret ettiği üzere Denizbank ile yapılandırma anlaşması imzalayan Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin banka borcuna karşı bankaya 42 milyon dolara satılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Oya Narin: Borcumuzu yapılandırdık, yola devam - Haberler - Turizm Gazetesi

Birgün yazarı Bahadır Özgür de bu sürecin devamını ortaya çıkartarak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Martı Otel'in Denizbank'a borcu için devreye girip rüşvet aldığı iddia edilen Serkan Taranoğlu'nun ağabeyi Serkan Taranoğlu'na dikkat çekerek "Peker, Saray danışmanlarının Martı Otel'in Denizbank'a borcu için devreye girip rüşvet aldıkları bilgisini paylaştı. İş çözülmedi. Marmaris'teki iki otel bankanın oldu. Bu olaydan sonra otel yönetimine eski bakan Ersin Taranoğlu da girdi. Serkan Taranoğlu'nun kardeşi" ifadelerini kullandı.