Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yaptığı son paylaşımlarda ismi geçen Salih Orakcı'nın kim olduğu merak konusu olurken ikinci isim ise ortağı Recep Dumangöz oldu.

Sedat Peker yaptığı paylaşımlarda Salih Orakcı ile ilgili de iddialarda bulunarak Marka Yatırım Holding Sahibi Mine Tozlu Sineren'den rüşvet istediği ve şirketine ortak olduğunu iddia ederken aldığı aracı da ortağı Recep Dumangöz üzerine yaptırdığını açıklayınca her iki isim de merak konusu oldu.

SALİH ORAKCI KİMDİR?

Sedat Peker'in 'haramzade' dediği Salih Orakcı kimdir?

16 Aralık 1964 Erzincan doğumlu ve İTÜ Denizcilik Yüksekokulu güverte bölümünden mezun isim,

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

D.B. Deniz Nakliyatı Taş şirketinde görevler aldıktan sonra 23 mart 2001 tarihinde Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne uzman olarak göreve başladı.

Amerika, Hollanda ve İngiltere'de deniz trafiği ve acil müdahale konularında özel eğitim gören isim, uluslararası deniz trafik operatörü eğitmenliği sertifikasına sahip olup, tbgth sisteminde görev yapan deniz trafik operatörleri eğitimlerinde itü denizcilik fakültesinde eğitmenlik görevi de yaptı.

9 eylül 2003 - 17 kasım 2003 tarihleri arasında vekaleten genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Orakçı, 17 kasım 2003 tarihi itibariyle ise genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevine atandı.

27 eylül 2005 tarihinde Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak atanan Orakcı TOBB - deniz meclis üyeliği'ni de aynı zamanda yürütmesi ile de dikkat çekiyor.