Sedat Peker'in son ifşa tweet ve iddialarında "bu Martı Otelleri konusunu araştırın. Orada da çok büyük iğrençlikler var (Siz araştırmazsanız ilerleyen zamanlarda ben yazacam" dediği Martı Otelleri merak edilirken Martı Otelleri Kimin? Halit Narin Kimdir? Yönetici Kızı Oya Narin Kimdir? Narinlerin Sırrı Nedir? Saray Bağlantısı Nedir? Erdoğan Bağlantısı Nedir? soruları da başladı.

Martı Otelleri Kimin? Halit Narin Kimdir? Yönetici Kızı Oya Narin Kimdir? Narinlerin Sırrı Nedir? Saray Bağlantısı Nedir? Erdoğan Bağlantısı Nedir?

16-halit-narin.jpg | Uluslararası İşçi Dayanışması Derneği

Sedat Peker'in son ifşa tweet ve iddialarında "bu Martı Otelleri konusunu araştırın. Orada da çok büyük iğrençlikler var Siz araştırmazsanız ilerleyen zamanlarda ben yazacam" dediği Martı Otelleri'nin kurucusu ve ünlü iş insanı Halit Narin aslında yakından tanınan meşhur bir isim.

Özellikle 12 Eylül Darbesi sürecindeki "Sağ iktidara geldiyse bırakta rahat uyuyayım" sözleri ile dönemin
TİSK Başkanı Halit Narin Türkiye'nin ünlü simalarından.

İlginç ve sansasyonel bilgi ise borcu nedeni ile bankaya devri gerçekleşen Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin Yönetim Kurulu üyeliğine, yine Sedat Peker'in iddialarında rüşvet aldığı yazışmalarına ye verilen AKP'li Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu'nun kardeşi Eski Bakan Ersin Taranoğlu'nun yönetim kuruluna geçmiş olması. (Önce Spor Bakanlığı sonra da Orman Bakanlığı ypmıştı)

Martı Otelleri ve Martı Otelleri Fırsatları - Jolly

Ünlü sendikacı ve işadamı Halit Narin'in kızı ve 50 milyar dolarlık yatırım portföyüne sahip turizm sektörünün en büyük meslek örgütlerinden biri olan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin de Başkanı olan Oya Narin ise, Martı Otel İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Martı GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak biliniyor.

Sedat Peker'in iddiaları ile bağlantılı olan süreçte, Denizbank ile yapılandırma anlaşması imzalayan Martı Otel İşletmeleri AŞ. mülkiyetinde bulunan iki otelin banka borcuna karşı bankaya 42 milyon dolara satılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Aslında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile değil de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile ilişkileri merak edilen iki isimin de kim olduğunu anlatmaya başlayalım.

Halit Narin Kimdir? Neler Yaptı?

Halit Narin Kimdir? - Martı Grubun Başkanı Halit Narin Kimdir?

1930, İstanbul doğumlu olan Halit Narin, Martı Otelleri ve Martı GYO’nu da bünyesinde barındıran Martı Grubun Onursal Başkanı olan isim olarak son dönemde biliniyor.

Narin, İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra İngiltere'de Bolton Collage of Technology'de Tekstil Mühendisliği öğrenimini tamamlayarak ticaret yaşamına 1948 yılında başladı.

1951 yılında Bakırköy'de Narin Tekstil İşletmeleri A.Ş.'yi babası Nurullah Narin ile beraber kuran Narin,
1964 yılında Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası Başkan Yardımcısı, 1972 yılında ise başkan seçilerek yükselmeye başladı.

Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi! Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi!

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası’nın 41 yıl aralıksız başkanlığını yaparak göze çarpan Halit Narin, Nisan 2013’te bu görevini devretti.

1978'de ayrıldığı TİSK'in 2001 yılında Onursal Başkanlığı'na seçilen Narin 1974 yılında Marmaris'te 100 ortaklı Martı Otel'in tüm hisselerini aldı ve aynı dönemde 1975 yılında kurulmuş olan İTKİB Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'ne uzun süreler başkanlık yaptı.

2004 yılının Eylül ayında, Uluslararası Tekstil Sanayicileri Federasyonu (ITMF) Başkan Yardımcılığına da seçilen meşhur iş insanı Halit Narin, Marmaris'in İçmeler Beldesi'nde 250 öğrencilik "Halit Narin Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi" yaptırarak da adını duyurdu.

Halit Narin, şu anda Marmaris Martı Otel İşletmeleri A.Ş., Akdeniz Martı Turizm ve Yatırım A.Ş. ve Çerkezköy'de kurulu bulunan entegre tekstil tesisi Narin Tekstil A.Ş. gibi kuruluşların ortağı ve onursal başkanı olarak biliniyor.

OYA NARİN KİMDİR?

Oya Narin: Borcumuzu yapılandırdık, yola devam - Haberler - Turizm Gazetesi

Ünlü sendikacı ve işadamı Halit Narin’in 01 Ocak 1964’te İstanbul’da doğan kızı Oya Narin, Saint Michel’deki ilk-orta-lise eğitiminin ardından İsviçre’deki Ecole Hoteliere 'de Lousanne Switzerland üniversitesi’nden mezun olan şanslı ve başarılı insanlardan.

Zamanında Narin Tekstil ve Martı Otel İşletmecilik’te çeşitli kademelerde görevlerde bulunan Oya Narin, şu an Martı Otel İşletmeleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş.’deki Yatırım Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini ve Lila Müzik Yapım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmekte.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER İSE ŞÖYLE;

TTYD Yönetim Kurulu Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret etti - Oya Narin

Turizm Yatırımcıları Derneği (Yönetim Kurulu Bşk.Yrd İcra Kur. Bşk Yrd.)

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği – Üyesi

Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Üyesi

Güney Ege Turistlik Otelciler Birliği Üyesi

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Üyesi

St.Michel Lisesi – Yönetim Kurulu Üyesi

TUSİAD – Yönetim Kurulu yedek üyeSCAL - Marmaris Üyesi
 

devamı geliyor....