Şef Akademi sunucusu Öykü Serter kimdir, kaç yaşında? Hangi programları sundu?

Şef Akademi sunucusu Öykü Serter merak ediliyor. Öykü Serter kimdir, kaç yaşında? Öykü Serter hangi programları sundu?

Magazin 14.06.2021 - 18:25 14.06.2021 - 18:39 Volkan Arık

FOX TV'nin yeni yarışma programı Şef Akademi yayın hayatına başlıyor. Programın sunuculuğunu ise ünlü sunucu Öykü Serter üstleniyor. Öykü Serter hakkında arama motorunda merak edilen ve araştırılan çok sayıda detay var. Peki Şef Akademi sunucusu Öykü Serter kimdir, kaç yaşında? Öykü Serter daha önce hangi programları sundu?

Bir döneme damga vuran Biri Bizi Gözetliyor programı ile televizyon ekranlarında boy gösteren Öykü Serter şu sıralar Şef Akademi programı ile yeniden gündemde. Bugüne kadar sunduğu birçok yarışma programı izlenme rekorları kıran başarılı sunucu FOX TV'de yayınlanacak Şef Akademi yarışma sonunda sunuculuğunu üstleniyor. Programın başlayacak olması ile birlikte izleyicilerde Şef Akademi sunucusu Öykü Serter kimdir kaç yaşında sorusunun yanıtını araştırıyor. Öykü Serter hakkında merak edilenler haberimizde…

ÖYKÜ SERTER KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Ünlü sunucu Öykü Serter 26 Şubat 1975 tarihinde Ankara'nın Çankaya semtinde dünyaya geldi. Ankara TED Koleji mezunu olan Öykü Serter, Hacettepe Üniversitesi Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünü de bitirdi. Galatasaray Üniversitesinde radyo-tv yüksek lisansı yapan Serter, Bahçeşehir Üniversitesi'nde sinema medya doktorasına hala devam ediyor. Ünlü sunucu aynı zamanda kurbağa branşında milli takım düzeyinde Yüzücüdür. Öykü Serter’in yüzme dalında 250'si altın olmak üzere toplam 800 madalyası bulunuyor. 1.67 boyunda olan Öykü Serter 47 kilodur. Capital radyoda ilk olarak DJ'lik yapmaya başlayan Öykü Serter, daha sonra Number One FM’de çalıştı. Cine5’te yayınlanan 5'te 5 programının da sunuculuğunu yapan Öykü Serter, belgesel programı ve konuklu müzik programı olmak üzere birçok program sundu.

sef-akademi-sunucusu-oyku-serter-kimdir

ÖYKÜ SERTER'İN SUNDUĞU PROGRAMLAR

Öykü Serter’in en çok tanındığı program ise Biri Bizi Gözetliyor programı oldu. Programın bütün metinlerini de kendisine hazırlayan Öykü Serter daha sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı isimli yarışma programlarında da sonucu olarak bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@