Seferihisar nerede Harita Seferihisar son dakika haberleri, Seferihisar son depremler

Seferihisar nerede Seferihisar son dakika haberleri, Seferihisar son depremler, araştırmaları 6. 8 büyüklüğünde Seferihisar merkezli meydana gelen deprem sonrasında Türk halkı tarafından çok merakla araştırılıyor .

Gündem 30.10.2020 - 17:49 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Seferihisar nerede Seferihisar son dakika haberleri, Seferihisar son depremler, araştırmaları 6.8 büyüklüğünde Seferihisar merkezli meydana gelen deprem sonrasında Türk halkı tarafından çok merakla araştırılıyor .Seferihisar açıklarında Denizden Gelen depremin tam 34 saniye sürmesi ve şiddetinin de çok büyük olması İzmir genelinde yıkımlara sebebiyet vermiş iken İzmir halkını merak eden vatandaşlar Seferihisar nerede Seferihisar haritadaki konumu aramalarına sürekli yapıyor. İzmir'in en batısı olarak kabul edilen Seferihisar Urla'ya komşudur İzmir'in sahil mekan olan Seferihisar nerede sorunuzun cevabı İzmir'in son zamanlarda gelişen ilçesi İzmir'in en batısı ve yazlık mekanıdır. Seferihisar'a bağlı Sığacık kazası deniz kenarında olması sebebiyle Deniz taşmasından en çok etkilenen bölge olmakta iken Sığacık Kaleiçi mevkiinde Deniz taşması sebebiyle su basması yaşandığı gözler önüne seriliyor


Seferihisar nerede?


Seferihisar, İzmir'in güneybatısında ve Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. Seferihisar, Cumhuriyet öncesinde 1884 yılında ilçe olmuştur. Günümüzde İzmir'in 30 ilçesinden birisidir.Seferihisar'ın Beyler, Çamtepe, Düzce, Gödence, Gölcük, İhsaniye, Kavakdere, Orhanlı ve Turgut olmak üzere toplam 9 köyü ve Doğanbey ile Ürkmez beldeleri bulunmaktadır. Çamtepe Güzelbahçe ilçesinden 2001 yılında Seferihisar'a bağlanmıştır. Beyler, Orhanlı, Gödence, Çamtepe ve İhsaniye köyleri orman köyleridir. Kavakdere köyü ise dağınık yerleşme yapısına sahiptir. Orhanlı köyü 1979 tarihinden itibaren yeni yerleşim alanına kurulmuş, eski köyün yerinde bir mahalle kalmıştır. Evliya Çelebi'nin de dediği gibi zeytin ve üzüm ilçenin temel geçim kaynakları arasındadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@