Yapımını 03 Medya'nın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak'ın oturduğu ve senaryosunu Eylem Canpolat ve Ozan Aksungur  kaleme aldığı Sefirin Kızı dizisine yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. En son diziye başarılı oyuncu Ferit Aktuğ dahil olmuştu. Yeni edinilen bilgiye göre ise Şafak Başkaya da diziye dahil oldu. Şafak Başkaya'nın dahil olmasından sonra gözler oyuncuya çevrildi. Peki Şafak Başkaya kimdir, nereli ,boyu kaç ? gibi soruların cevapları haberimizin devamında yer alıyor..

Pazartesi günlerinin sevilen dizisi Sefirin Kızı'nda Neslihan Atagül'un sağlık problemleri nedeni ile diziden ayrılmasının ardından senaryo tamamen değişmiş ve Uraz Kaygılaroğlu da diziye veda etmişti. Tuba Büyüküstün Mavi karakteri ile diziye dahil olmuştu.  Mavi ve Sancar( Engin Akyürek) aşkı yazılarak ekranlara gelmeye başladı.

Bu sırada kadrodan bir ayrılık daha yaşanmış Bülent Şakrak diziye veda eden bir diğer isim olmuştu. Kadrodan ayrılıklar yaşanırken  bir taraftan da yeni oyuncular gelmeye devam ediyor. Ferit Aktuğ'un ardından Şafak Başkaya'nın da diziye dahil olmasından sonra yeni gelen oyuncuların diziyi nasıl etkileyeceği de merak konusu oldu. Zira yeni senaryo da Mavi ve Sancar aşkı izleyiciye samimi gelmedi ve  bu durum reytinglere yansıdı. Dizi her hafta reyting kaybetmeye başladı.

Mavi ve Sancar kısa sürede birbirlerinin yaralarını sararak yeni bir aşka yelken açması izleyici oldukça kızdırdı. Sancar'ın Nare'yi çabuk unutması dizi severlerin tepkisine neden oldu.  Reytingleri düşen dizinin final yapacağı iddiaları da gündeme geldi. Yeni gelen oyuncuların reytingleri nasıl etki edeceği merakla bekleniyor. Çünkü reytinglerde artış olmazsa dizisinin erken final yapması planlanıyor.

 

Şafak Başkaya kimdir?

9 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1.80 boyundadır. Marmara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Yer aldığı yapımlardan bazıları şunlardır:

Dizileri: Kurtlar Vadisi, , Muhteşem Yüzyıl, Anne, Vatanım Sensin ve  Benim Adım Gültepe .

Filmleri: Kaybedenler Kulübü, Kaybedenler Kulübü Yolda, Mahmut ile Meryem