Rapçi Sefo "müzik yasağı" gerekçesi ile valilik talimatı eşliğinde Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirilmişti ancak olaya Yeni Akit adlı kuruluşun yorumu damga vurmuştu.

Serdar Ortaç Müzik Dünyasına Seslendi! “Her şeye baş kaldırmaya gerek yok" Yasağa Tam Destek! Serdar Ortaç Müzik Dünyasına Seslendi! “Her şeye baş kaldırmaya gerek yok" Yasağa Tam Destek!

Rapçi Sefo valilik talimatıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirilmesi sonrası sahneden indirilirken çektiği videoyu sosyal medya hesabında paylaşarak "Valiliğin talimatıyla sahneden indirildim. Bu ülkede çok sıkıldım ya. Böyle bir şey olamaz. Saat 00.30. 1'e kadar değil miydi bu? Saçmalık ya" diyerek tepki göstermişti.

Olaydan sonra Yeni Akit adlı kuruluş ise Sefo'yu hedef alarak, “Şarkıcı bozması Sefo’dan tepki çeken sözler! Tepkiler çığ gibi: Türkiye’yi beğenmiyorsan defol” başlığı ile "haber" yazmıştı.

Ünlü rap sanatçısı sefo ordu'da sahne aldı - Ordu Haberleri

Akit "Popüler kültürün mezesi haline gelip ‘sanatçı’ diye nitelenen şarkıcı bozması Sefo, canlı müzik yasağının gece 01.00’de sona erdiğini bildiği halde reklam peşinde koşup Türkiye’yi karalamak adına alçak sözler sarf etti" ifadeleri ile tepki çekmişti.

Bu sözlerden sonra ünlü rapçi Sefo ise Yeni Akit’in bu başlığını alıntılayarak “gazete bozması akit tv ” cevabını verdi.