Şehrazat Nilgün Belgün ve Nilüfer Help Turkey Yazanlara Onursuz Dedi Tepkiler Ardı Ardına Geldi!

Şehrazat, Nilgün Belgün ve Nilüfer Global Call postları paylaşanlara dair tepki gösteren cümleler kurunca ortalık karıştı!

Gündem 02.08.2021 - 23:02 02.08.2021 - 23:15 Ece Sahan

Türkiye yanıyor! Ormanlarda ağaçlar hayvanlar yangında ölüyor! Bodrum, Marmaris, Manavgat, Isparta, Antalya, Adana, Mersin'de yangınlar alev alev çoğalıyor!

Yangınlar yerleşim bölgelerinede sıçrayınca köyler ilçeler tahlil ediliyor. Hayvanlar, ağaçlar can çekişerek ölmeye devam ediyor.

Orman canlıların yanı sıra ahırların kapısını açmayan, zincirledikleri köpeğin tasmasını açmayan bazı insanlıktan nasibini almamış vatandaşlar da kendileri evlerini terk ederken hayvanlarını diri diri bağlı şekilde zincire vurulmuş şekilde ölüme terk etti.

Türkiye ise yangın söndürme uçak eksikliği ise bu canları ölüme terk etmiş yangının büyümesine fırsat vermiş durumda! Yetkililerin tepki gören açıklamaları sürerken vatandaşlar dün isyan ederek dünyaya seslerini duyurmak için Global Call ve Help Turkey paylaşımları yaptı.

Sanatçılar bu paylaşımları yaparken, Şehrazat  ve Nilüfer "Ağrıma gitti bu yurtdışı yardım çağrısı. Ülkem vatanım bu acziyete düşecek ülke değildi. Onun için o yardımları paylaşmayacağım" diye yazdı. Nilgün Belgün'de bu tweetin altına "Benimde bende paylaşmayacağım" diye yazdı.

sehrazat_2366

Bunun üzerine sosyal medyada bu isimlere tepki dolu cevaplar geldi. Kullanıcılar "Sen villanda otururuken hayvanlar ölüyor insanların evleri yanıyor, ormanlar yok oluyor! Aman sen rezil olma! Ülken rezil durumda kafana çay atılırken yangına müdahale edilmezken rezil olmuyorsun öyle mi? hayvanlar ölsün tabi rezil olma dünyaya sen" diye yazdı.

Farah Zeynep Abdullah ve Hazal Kaya'da Twitter'da bizzat yazarak Şehrazat, Nilgün Belgün ve Nilüfer'e tepki gösterdi. Kaya, "Bütün ülkeler bu gibi büyük felaket zamanlarında diğer ülkelerden yardım isterler. Cayır cayır yanan canları izlemek gitsin zorunuza.. Bir ağaç, bir köy, bir hayvan daha kurtulsun da kim ne derse desin bizim için.. ne tuhaf dertler var ya.." diye yazdı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@