Sektördeki ünlü müteahhit konut fiyatlarına gelecek korkunç zammı açıklarken söylemi de dikkat çekti.

İnşaat sektörünün tanınan isimlerinden Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aşçıoğlu "Konut fiyatlarında bir yılda yüzde 50 artış bekliyorum" derken "Bankadan konut kredisi alan birinin az ayda 50-60 bin lira bir ödeme yapması gerekir. Maaşının 150 bin TL olması gerekiyor ki krediyi alabilsin" demesi akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 141 Bin 453 TL olan yeni maaşını getirdi zira bu da yetmiyor.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

ParaMedya'nın gündeme taşıdığı haberde, Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aşçıoğlu, konut fiyatlarında 1 yılda yüzde 50 zam bekliyorum" dediği ve Aşçıoğlu'nun da BDDK kararlarının fiyatlar üzerinde çok etkili olmayacağını belirttiği öğrenildi.

Türkiye'de Konut Fiyatları Rekor Kırıyor! Kira ve Ev Fiyatları Neden Yükseliyor?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) konut teminatlı kredilerde kredi değer oranını tutar bazlı farklılaştıran kararının değerlendiren Aşçıoğlu, Halkın yüksek enflasyon ve artan dolar karşısında güvenli bir liman olarak gördüğü gayrimenkulü yatırım aracı olarak tercih ettiğini belirtirken şunları söyledi;

“Bu kararlar sonrası, bankadan kredi alan birinin az ayda 50-60 bin lira bir ödeme yapması gerekir. Bu ödemeyi yapabilecek bir beyaz yakalı ya da çalışan bu gelirin en az üç katını kazanabilme ki krediyi alabilsin"

"100 metrekarelik bir konutun fiyatı yaklaşık 3 milyon lira. Zaten önceden de konut kredisi de bu miktarın belli bir kısmına veriliyordu. Bugün de elinde en az 1 milyon lirası olan ve bu rakamları ödeyebilecek birileri yine parasını korumak için konut alacak. Özellikle elinde nakiti olanın parasını korumak için yöneldiği bir yatırım aracı olacak konut”

Aşçıoğlu yaşanılan süreci "Konut fiyatlarında bir yılda yüzde 50 artış bekliyorum" diyerek özetledi.

Erdoğan, Erdoğan'ın maaşına yüzde 40,4 zam yaptı. 100 bin liradan 141 bin liraya çıktı.